Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 7 (930) Міські депутати підтримали довгострокові програми відновлення історичного центру і капітального ремонту житлового фонду в Ужгороді

Цього тижня відбулося друге засідання чергової сесії Ужгородської міської ради, яка розпочалася 8 лютого. На початку засідання зареєструвалося 30 депутатів. Після голосування за порядок денний перед присутніми виступив зі звітом про діяльність за минулий рік керівник Ужгородської місцевої прокуратури Дмитро Кириленко.

Депутати Ужгородської міської ради на сесійному засіданні внесли зміни до Програми додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік. Згідно з розпорядженням міського голови збільшено граничний розмір матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам і пільговикам міста, яким було встановлено автономне електричне опалення, для покриття витрат на оплату вартості резерву абонованої потужності – із 2340 гривень до 2700 гривень (через збільшення ставки плати за стандартне приєднання відповідно до постанови НКРЕКП); Програму доповнено ще одним пунктом і передбачено фінансування в розмірі 4 мільйони 144 тисячі гривень на компенсацію вартості оформлення «Муніципальної картки ужгородця».

Внесли депутати зміни і до Програми охорони навколишнього природного середовища міста Ужгорода на 2018–2022 роки. З огляду на перерозподіл джерела фінансування виклали додатки 2 і 3 Програми у новій редакції – «за» проголосували 33 депутати.

На сесії підтримано зміни до Програми капітального ремонту житлового фонду в Ужгороді на 2018–2022 роки. Затверджено перелік перехідних об’єктів житлового фонду, роботи у яких були заплановані на 2017 рік, однак через несприятливі погодні умови не були виконані, а також об’єктів, які потребують першочергових ремонтних робіт.

Програму відновлення історичного центру на 2017–2020 роки доповнено першочерговим переліком об’єктів капітального ремонту, на які виготовлена проектно-кошторисна документація. Внесено зміни до Програми благоустрою міста Ужгорода на 2018–2022 роки.

Змінами до проекту рішення про Програму інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2016–2018 роки депутати збільшили обсяги її фінансування. Це викликано необхідністю закупівлі нової комп’ютерної техніки, ліцензійних програм для наявних комп’ютерів та іменних ліцензій через введення єдиної системи електронного документообігу виконавчих органів і єдиної системи обліку кадрів міської ради.

З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України статутів комунальних підприємств у частині збільшення розміру статутного капіталу шляхом грошового внеску Власника (Ужгородської міської ради) депутати збільшили статутний капітал комунальних підприємств і затвердили його розмір:

КП «Стадіон «Авангард» – на 839 тисяч 570 гривень, у сумі – 1 574 615,40 гривень;

КП «Ужгородський муніципальний транспорт» Ужгородської міської ради – на 27 мільйонів 200 тисяч гривень, у сумі – 27 мільйонів 200 тисяч гривень;

КП «Парк культури та відпочинку «Під замком» – на 295 тисяч гривень, у сумі – 495 тисяч гривень.

Окрім того, на засіданні затвердили звіт про виконання бюджету Ужгорода за 2017 рік.

До кошторису міста за 2017 рік надійшло доходів (зі трансфертами) на суму 1 266 793,0 тисячі гривень, або 103,7% від уточненого планового показника – 1 221 871,4 тисячі гривень, з них:

до загального фонду – 1 198 592,7 тисячі гривень, або 102,7% виконання, що більше на 31 558,6 тисячі гривень від уточненого планового обсягу 1 167 034,1 тисячі гривень;

до спеціального фонду – 68 200,3 тисячі гривень, або 124,4% виконання, що на 13 363,0 тисячі гривень більше від уточненого планового обсягу 54 837,3 тисячі гривень.

За підсумками 2017 року дохідну частину бюджету міста за питомою вагою становили:

59,4% – податки, збори та інші платежі в обсязі 752 333,0 тисячі гривень;

40,6% – офіційні трансферти в сумі 514 460,0 тисячі гривень.

Депутати міської ради на сесійному засіданні дали дозвіл виконавчому комітетові на придбання службового автомобіля, вартістю до 500 тисяч гривень, для забезпечення виконання функцій відділу муніципальної інспекції з благоустрою. Придбання відбуватиметься відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

На сесії ухвалено зміни до складу конкурсної комісії з присвоєння міської премії імені Петра Скунця – зокрема, замість померлого Михайла Тиводара ввели заслуженого працівника культури України, голову Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василя Густі. Іншим рішенням внесено окремі зміни до Положення про міську премію імені Петра Скунця.

Міські обранці підтримали зміни до додатка одного з попередніх рішень – від 28 лютого 2017 року № 608 «Про затвердження структури апарату ради та виконавчих органів міської ради, їх загальної штатної чисельності»: про додаткові 4 одиниці – в управління капітального будівництва; 2 одиниці – у відділ програмного і комп’ютерного забезпечення. Загальна чисельність апарату міської ради і виконавчих органів ради – 321 працівник.

Проголосували на міській сесії і за зміни до Положення про відділ ведення Державного реєстру виборців, затвердженого рішенням однієї з сесій торік «Про затвердження положень про структурні підрозділи Ужгородської міської ради та Регламент роботи центру надання адміністративних послуг». Ідеться, зокрема, про запроваджений у міській раді електронний документообіг.

Ще на сесії затвердили граничну чисельність працівників Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Там працюватимуть, крім директора і бухгалтера, юрисконсульт, практичний психолог, соціальні працівники, зокрема для надання послуг із кризового та екстреного втручання.

Депутати доповнили Річний план діяльності Ужгородської міської ради та виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік – щодо тарифів на міські пасажирські перевезення.

Також розглянули й ухвалили Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих Ужгородській міській раді. Попереднє рішення з цього питання втратило чинність. Нове Положення ухвалено через необхідність упорядкування запроваджених інноваційних механізмів участі громадян у розв’язанні місцевих проблем і з метою подання петицій до Ужгородської міської ради через «Єдину систему місцевих електронних петицій».

На засіданні сесії міськради депутати 29 голосами «за» підтримали рішення розпочати процедуру внесення змін до генерального плану Ужгорода. Відтак управління містобудування та архітектури має в установленому порядку виступити замовником розроблення містобудівної документації на місцевому рівні. Рішення передбачає, що замовник повинен організувати розроблення «Внесення змін до генерального плану міста Ужгорода» в порядку, визначеному наказом Мінрегіонбуду від 16.11.2011 № 290, аналізуючи попередньо розроблений проект «Коригування генерального плану міста Ужгорода».

У рішенні зазначено, що при розробленні «Внесення змін до генерального плану міста Ужгорода» необхідно: врахувати зміст судових рішень щодо генерального плану; включити до кошторису на розробку «Внесення змін до генерального плану міста Ужгорода» вартість виготовлення картографічної основи на все місто в цілому.

Слід узгодити розроблену містобудівну документацію з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах; організувати розгляд «Внесення змін до генерального плану міста Ужгорода» згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Рішення набирає чинності з моменту його оприлюднення.

На засіданні сесії Ужгородської міськради також затвердили перелік територій для здійснення платного паркування у місті:

вулиця Перемоги (від проспекту Свободи до вулиці Новака), кількість машиномісць – 80, площа майданчика для паркування – 1102,40 кв. м;

проспект Свободи (від вулиці Василя Комендаря до площі Георгія Кірпи) – 109 машиномісць, площа – 1502,55 кв. м;

вулиця Льва Толстого – 53 машиномісця, площа – 728,75 кв. м;

площа Жупанатська – 65 машиномісць, площа – 893,05 кв. м;

площа Корятовича – 150 машиномісць, площа – 2067,0 кв. м;

вулиця Олександра Фединця – 150 машиномісць, площа – 2067,0 кв. м.

Таким чином, міська рада зробила перший крок до облаштування на території міста мережі майданчиків для платного паркування, що створить умови для збільшення пропускної спроможності проїжджих частин.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS