Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (929) Удосконалити бюджетне законодавство і втілити податкову реформу вважає за необхідне правління Асоціації міст України

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок узяв участь у засіданні правління Асоціації міст України, яке відбулося 14 лютого в Києві.

На зібранні зазначалося, що однією з найболючіших для місцевого самоврядування є проблема погашення заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги. Ця проблема виникла ще до 1 січня 2016 року, але так і не була остаточно розв’язана й упродовж 2017 року. Як зауважив голова Асоціації міст України Віталій Кличко, відсутність механізму визначення і погашення заборгованості з різниці в тарифах, починаючи з 2016 року, спричинена законодавчою нормою щодо недопустимості встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, нижчому за економічно обґрунтований.

Серед шляхів розв’язання проблеми – напрацювання змін до законодавства й виділення з державного бюджету коштів на погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами тепло- і водопостачання за минулі періоди. Для вивчення ситуації та напрацювання пропозицій Правління Асоціації створило робочу групу.

Голова АМУ відзначив, що органи місцевого самоврядування виступають за запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні через створення місцевих фінансових планів на середньострокову перспективу. Крім того, вони повинні самостійно формувати муніципальні фіскальні реєстри, щоб належним чином адмініструвати місцеві податки і збори.

На офіційному сайті Асоціації вказується на потребу спрощення порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів в установах банків держсектору, оптимізації переліку платних послуг, які можуть надаватися установами охорони здоров’я. «Ми також наполягаємо на запровадженні монетизації пільг і житлових субсидій на рівні споживача. А пільги з оплати проїзду у громадському транспорті та послуги зв’язку для окремих категорій пільговиків мають бути замінені державною адресною грошовою допомогою», – сказав Голова Асоціації міст України.

Серед пропозицій АМУ – і списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками перед державним бюджетом, яка перебуває на обліку в Казначействі; розширення бази оподаткування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до місцевих бюджетів, тощо.

Правління Асоціації вважає за необхідне удосконалити бюджетне законодавство і втілити податкову реформу. Також має бути забезпечене повне фінансування з держбюджету делегованих державою повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування, збільшена інвестиційна складова частини місцевих бюджетів через зростання кількості джерел надходжень до бюджету розвитку.

Правління Асоціації підтримало відповідні пропозиції й ухвалило рішення про їх направлення до Міністерства фінансів України.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS