Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 4 (927) СЛІД ЦИВІЛІЗОВАНО ПОВОДИТИСЯ ЗІ СМІТТЯМ, котре є вторинною сировиною

Днями відбулася зустріч заступника міського голови Ужгорода Василя Гомоная з директором із розвитку ТОВ «АВЕ Умвальт Україна» Вадимом Се-менком, який пропонує розмістити у нашому місті сучасні пункти прийому вто-ринної сировини.

Ініціатива має на меті кілька складових. Поперше, Україна взяла перед Єв-ропою зобов’язання більш цивілізовано поводитися зі сміттям, у тому числі проводити селективний розподіл і переробку. Потрібно, щоб сортування сміття стало нормою для кожного, а для цього, крім контейнерів, куди можна викида-ти окремі його види, необхідні сучасні, а не десь у старому гаражі чи підворітні пункти прийому, щоб можна було в цивілізованих умовах здати вторинну си-ровину для подальшої переробки і отримати за це оплату. Необхідно також проводити просвітницьку роботу і змалечку вчити берегти довкілля.

Вадим Семенко представив зразки пунктів прийому, вони можуть бути ро-змірами 2,5х6 або 5х6 метрів. Попередньо кілька місць в Ужгороді вже визна-чили, уже навесні планують розпочати роботи, щоб, як наголосив пан Вадим, пункти повноцінно працювали і здобули популярність до настання спеки, коли масово вживаються напої, щоб банки і пляшки зпід них не вкривали міські ву-лиці, сквери та схили річки.

Для початку в Ужгороді планують встановити 56, зокрема, для прийому пет і скляних пляшок, макулатури, жерстяних банок, кількох видів поліетиле-нової плівки. Усе це пакуватиметься та спресовуватиметься і вивозитиметься на переробні підприємства.

На бокових та тильних сторонах пунктів розміщуватимуть просвітницьку інформацію, наприклад, скільки часу розкладається викинута пластикова пля-шка.

У планах компанії також просвітницька робота з поширення культури по-водження зі сміттям, котре є вторинною сировиною. Так, планують встановлю-вати в школах контейнери для окремих видів сміття, проводити цікаві заняття для учнів і навіть проводити змагання між класами та школами, хто більше збере, скажімо, макулатури і за це надавати цінні призи.

Заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай під час зустрічі під-креслив, що міська влада готова підтримати всі конструктивні ініціативи і про-водить комплексне напрацювання стратегії поводження з відходами


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS