Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 4 (927) ЩО ЗМІНИЛОСЯ ДЛЯ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ? Докладно розповідає начальник управління праці і соціального захисту населення Ужго-родської міської ради

Уряд оголосив про початок від 1 січня 2018 року монетизації субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Заплановано три етапи змін, а на фініші українці отримуватимуть субсидії «живими» грошима на свої персональні ра-хунки. Про новації і про те, що зміниться з огляду на це для ужгородців, роз-мовляємо з начальником управління праці і соціального захисту населення Уж-городської міської ради Андрієм Біксеєм.

– Андрію Борисовичу, що таке «монетизація субсидій»?
– Мова йде про посилення адресності допомоги, у кінцевому результаті – це отримання громадянами «живих» коштів, замість теперішніх пільг і субси-дій. Куди і як їх витрачати – вирішуватиме кожен на власний розсуд.

– Оголошено про три етапи монетизації. Що це означає і про які терміни йдеться?

– Уряд анонсував три етапи монетизації субсидій. Перший – монетизація розрахунків щодо субсидій на рівні підприємств – надавачів послуг. Він роз-почався від січня цього року. Тобто підприємства житловокомунального секто-ру отримуватимуть субсидію з бюджету і будуть розраховуватися з постачаль-никами енергоносіїв теж «живими» грошима.

На другому етапі заплановано запустити єдиний реєстр і регулярно онов-лювати базу даних субсидіантів домогосподарств, проводити їх верифікацію (перевірку доходів). Верифікація означає перевірку одержувачів субсидій для виключення з їх числа тих, хто приховує справжній рівень доходів. До цього етапу можна буде перейти після реалізації першого. Він, за прогнозами уряду, повинен закінчитися до початку опалювального сезону 2018/2019 років.

Зі стартом третього етапу той, хто отримує субсидію, буде платити всю су-му з платіжки за надані послуги, а сума субсидії щомісяця буде адресно нара-ховуватися йому грошима на персональний рахунок.

– Чи впливає монетизація субсидій на рівні підприємств на розмір субсидій для споживачів?

– Ні, для споживачів нічого не зміниться. Для них, як і раніше, значення мають лише спожиті послуги та обсяг доходів.

– Скільки ужгородців отримують субсидії?

– На 1 січня цього року в місті було понад 10 тисяч домогосподарств – отримувачів субсидії.

– Торік уперше люди змогли отримати частину коштів за енергоресурси, зекономлені впродовж опалювального періоду 2016/2017. Чи можете підбити якісь підсумки – про які суми йдеться в Ужгороді?

– Близько 800 тисяч гривень зекономлених коштів отримали заощадливі ужгородцісубсидіанти. Все це були кошти з державного бюджету, які надійшли нашому управлінню наприкінці листопада і відразу були направлені на банків-ські рахунки та поштові відділення згідно із заявами тих, хто, отримуючи суб-сидії, подбав про економію.

– І ці гроші можна було використати на будьщо?

– Так, гроші зараховувалися на банківську картку, їх можна було зняти і використати на свій розсуд – жодних обмежень не було.

– Нагадайте ще раз нашим читачам, будь ласка, який порядок призначення субсидії.

– Субсидія призначається від місяця звернення до кінця опалювального періоду, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується на опалювальний та неопалювальний періоди.

Для орендарів – від місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону. А на наступний строк – за особистим зверненням орендаря.

На тверде паливо субсидія призначається раз на рік до кінця цього року.

– Чи змінився пакет документів для подачі на оформлення субсидії?

– Ні, не змінився: заява і декларація встановленої форми, за умови пред’явлення паспорта; для орендарів – додатково договір найму, оренди; до-відка про доходи, якщо відомості про доходи, котрі особа зазначає у деклара-ції, відсутні в органах Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та ін-ших.

– Про що ужгородцям, які отримують субсидію, треба інформувати орга-ни соціального захисту?

– Отримувач субсидії повинен інформувати органи соціального захисту протягом місяця в разі:

– зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їхнього соці-ального статусу;

– зміни переліку отримуваних житловокомунальних послуг;

– закінчення строку реєстрації місця перебування;

– оплати послуг, здійснення покупки на суму понад 50 тисяч гривень.

Особливо звертаю увагу родин, які отримують субсидії і мають дітей, кот-рим виповнилося 14 років. Жодній такій сім’ї не буде змоги призначити чи пе-рерахувати субсидію при відсутності в органах соціального захисту персональ-них даних дітей – IDкартки та ідентифікаційного коду.

– Як дізнатися, чи нарахована субсидія?

– Інформування про призначені субсидії здійснюється за наявності коштів на такі потреби, зазвичай у кінці місяця, в якому зробили розрахунок. Можна також самостійно отримати розрахунок у секторі субсидій відділу соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міськради, але за умови, що саме ця людина є отримувачем субсидії і може до-кументом підтвердити свою особу. Пошук справи проводиться за прізвищем отримувача, і якщо за розрахунком звертається член сім’ї отримувача субсидії, то експреспошук у програмі матиме негативний результат.

– Чи призначають субсидію в разі заборгованості за комунальні послуги?

– При первинному зверненні за призначенням субсидії наявність чи відсут-ність боргів за житловокомунальні послуги не впливає на призначення субсидії.

Однак під час розрахунку субсидії на наступний період, після закінчення опалювального сезону, якщо буде інформація від надавачів послуг про те, що є заборгованість за комунальні послуги, сума якої перевищує 20 неоподаткову-ваних мінімумів (340 гривень), субсидію на наступний період не призначають.

– Хто не має права на отримання субсидії?

– Незареєстровані у житловому приміщенні (крім орендарів та індивідуа-льних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію) громадяни, а також особи, які здійснили покупку або оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень упродовж 12 місяців перед зверненням чи перепризначенням субсидії без звернення.

– Нагадайте ще, будь ласка, графік роботи управління.

– Від понеділка по четвер – з 9:00 до 18:00; з 13:00 до 13:30 – обідня пере-рва; у п’ятницю працюємо з 9:00 до 15:00 без перерви. Відділ приймання і ви-дачі документів працює від понеділка по четвер з 9:00 до 16:00 без перерви, у п’ятницю – з 9:00 до 15:00.

Іван Дідик


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS