Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (926) УЖГОРОДЦІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНЕ ЩЕП-ЛЕННЯ ВІД ДИФТЕРІЇ

Як повідомляє відділ охорони здоров’я Ужгородської міської ради, в місь-ких амбулаторіях загальної практики сімейної медицини і дитя-чих та дорослих поліклініках достатньо вакцин для щеплення дітей і ревакцинації дорослих від небезпечного захворювання, спалах якого передбачають спеціалісти, – дифте-рії.

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та прав-цю АКДП, котра, як запевняє Міні-стерство охорони здоров’я, забезпечує найкращий захист. Також є безкоштов-на вакци-на для профілактики дифтерії та правцю АДП і вакцина для профілак-тики дифтерії та правцю зі зменшеним вмістом анти-гену АДП-М, яку застосо-вують для дорослих.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія по-трапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання і ковтання.

Токсин може спричинити:

– слабкість,

– біль у горлі,

– лихоманку,

– набряк залоз шиї.

Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову сис-тему.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

– блокування дихальних шляхів,

– пошкодження серцевого м’яза (міокардит),

– ушкодження нерва (поліневропатію),

– легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Єдиний спосіб уберегтися від дифтерії або зменшити страшні наслідки при ураженні нею – отримати щеплення.

Вихованці ужгородських садочків і шкіл, яким це належить за віком, після огляду лікарем пройдуть вакцинацію у своїх освітніх закладах.

Прохання до всіх ужгородців: відстежте, чи мала щеплення ваша дитина, і зробіть його БЕЗКОШТОВНО собі та своїм близьким у ваших амбулаторіях.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS