Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 2 (925) УЖГОРОДЦІ ЗІБРАЛИСЯ НА ТАЇНСТВІ ЙОРДАНУ – освятити во-ду й очистити душу

У свято Водохреща кілька тисяч містян прийшли на Православну набе-режну, аби здійснити традиційне освячення води, помолитися за мир і спокій в Україні. Велике освячення провів архієпископ Мукачівський та Ужгородський Феодор. Він привітав усіх із великим святом Хрещення Господнього, побажав Божої благодаті та злагоди, щоб нарешті запанував мир у нашій країні.

На освячення зібралося багато вірян, які вишикувалися вздовж Ужа через усю набережну до площі Петефі.

Після спільної молитви й освячення Ужа першим у річку ввійшов міський голо-ва Ужгорода Богдан Андріїв. Десятки ужгородців долучилися до традиції за-нурення в освячені води річки. Під наглядом рятувальників біля обласної філа-рмонії у ритуалі взяли участь і діти, і дорослі.

Масове освячення води в центрі Ужгорода, саме на цьому місці, відбулося вже 27ий раз. І ця традиція об’єднує велику громаду обласного центру Закарпаття.

• • •

Урочисте освячення води після Архієрейської святкової літургії провели і біля головного грекокатолицького храму Ужгорода – Хрестовоздвиженського со-бору.

Вірники заповнили всю площу Андрея Бачинського, сквер МаріїТерезії, поча-ток вулиці Капітульної. Освячення провели єпископ Мукачівської грекокатоли-цької єпархії владика Мілан (Шашік), його колега з Кошице і духовенство хра-му. Владика привітав усіх із визначним святом Хрещення Господнього, нагада-вши, що освячена вода допомагає зціленню від різних хвороб, сприяє збере-женню в родинах миру, любові, взаєморозуміння, злагоди й достатку; він поп-росив віднести воду додому, в родини і, за можливості, передати родинам вої-нів – захисників країни.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS