Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (922) БЮДЖЕТ УЖГОРОДА НА 2018-ИЙ УХВАЛЕНО. А зелені зони обласного центру залишаться – це позиція депутатів і голови міста

Цьоготижневе засідання сесії Ужгородської міської ради почалося з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих на Сході України закарпатців. Міський голова Богдан Андріїв попросив ушанувати героїв, які в зоні АТО відстоюють незалежність нашої держави.

На початку сесійного засідання грамотами Ужгородської міської ради нагородили інспекторів взводу № 2 роти № 3 Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві департаменту патрульної поліції, старшого лейтенанта поліції Михайла Матлаха і лейтенанта Дмитра Шакоянца. Богдан Андріїв зазначив, що днями в Ужгороді сталася пожежа і при її ліквідації мужність та героїзм проявили не лише рятувальники, а й працівники поліції.

На сесію прийшли мешканці міста – відстоювати збереження зелених зон. Звернення на підтримку цього підготував народний депутат України Роберт Горват. Міський голова попросив не хвилюватися, адже депутати міськради і він особисто підтримують таку позицію, тож усі зелені зони залишаться.

Також на сесії міськради йшлося про зміни в додатку до рішення однієї з попередніх сесій «Про затвердження структури апарату ради та виконавчих органів міської ради, їх загальної штатної чисельності», а саме – про скорочення посади першого заступника міського голови. Виступи в залі були і за ухвалення цього рішення, і проти. Голосування показало на табло підтримку лише 11 депутатів, тому рішення не ухвалено.

Для розгляду додатково ухвалили питання про виділення коштів на матеріальну допомогу постраждалим від недавньої пожежі на вулиці Легоцького. Депутати підтримали рішення. Кошти підуть мешканцям згорілого житла, частина – постраждалим у сусідній квартирі.

Крім того, ужгородські депутати визначили лютий кожного наступного року місяцем проведення звітів депутатів міської ради перед виборцями за попередній рік і затвердили рекомендовану форму звіту депутата. Відповідно до ухваленого рішення відділу роботи з депутатами і постійними комісіями спільно з відділом програмного та комп’ютерного забезпечення необхідно не пізніше ніж 25 березня року, наступного за звітним, розмістити звіти депутатів на офіційному сайті Ужгородської міської ради.

На засіданні сесії затвердили Програму економічного і соціального розвитку Ужгорода на 2018 рік. Програма визначає основні цілі та завдання розвитку міста, на яких пропонується сконцентрувати бюджетні й інвестиційні ресурси з метою підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки Ужгорода, розв’зання найгостріших проблем економічного і соціального розвитку та поліпшення якості життя мешканців.

Визначено пріоритети розвитку Ужгорода – створення стимулів для наявних підприємств і «стартапів», забезпечення прозорості та спрощення процедур реєстрації бізнесу й отримання дозволів, у тому числі через електронні комунікації, поліпшення міжрегіонального економічного співробітництва та розвиток економічних відносин із містами-партнерами за кордоном. Ідеться і про розроблення стандартів житлової забудови з урахуванням вимог якості, енергоощадності, доступності для людей з інвалідністю та інтегрованості з належною соціальною інфраструктурою, формування в місті оптимальної мережі лікувальних закладів первинного і вторинного рівня та чимало іншого.

Ще на засіданні погодили Програму правової освіти населення міста на 2018–2022 роки. Основними завданнями Програми є підвищення рівня правової підготовки населення міста, насамперед учнівської та студентської молоді; громадян, які проживають на території Ужгорода; осіб, які перебувають на державній службі, обрані народними депутатами України, депутатами місцевих рад; викладачів правових дисциплін та журналістів, які висвітлюють правову тематику; створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи й обов’язки; широке інформування населення про правову політику держави та законодавство; забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації; залучення громадян до участі в удосконаленні системи правової освіти; сприяння самоосвіті населення з питань права і держави; забезпечення відкритості правової інформації, доступу всіх верств населення до її джерел тощо.

Міські депутати затвердили і Програму фінансової підтримки комунальних підприємств Ужгорода на 2018–2020 роки. Програму нещодавно погодили на засіданні виконавчого комітету міської ради. Відповідальним виконавцем і головним розпорядником коштів визначили департамент міського господарства.

Програма спрямована на:

– поліпшення розрахунків підприємств за спожиті енергоносії, сплати податків і зборів;

– сприяння створенню належних умов для ведення комунальними підприємствами своєї поточної діяльності;

– залучення додаткових коштів на оновлення виробничих потужностей та зниження рівня аварійності об’єктів;

– своєчасне і в повному обсязі проведення інвестиційної діяльності, спрямованої на переоснащення, відновлення та реконструкцію виробничих потужностей підприємств;

– покриття збитків минулих періодів.

Обсяг коштів для виконання Програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ужгорода на 2018–2020 роки – 248 651 177 гривень.

Для приведення у відповідність до норм положень антикорупційного законодавства на сесії Ужгородської міської ради затвердили в новій редакції положення про відділ охорони здоров’я, а саме: додаток до рішення сесії міської ради «Про затвердження положень про структурні підрозділи Ужгородської міської ради та Регламент роботи центру надання адміністративних послуг» визнали таким, що втратив чинність.

Згідно з наступним рішенням міських обранців департамент міського господарства Ужгородської міськради прийме в комунальну власність територіальної громади міста каналізаційну мережу на вулиці Вілмоша Ковача (Бєлінського), 17 завдовжки 31 м, діаметром труб 200 мм, балансовою вартістю 72924 гривні та водопровідну мережу за цією ж адресою завдовжки 60 м, діаметром труб 90 мм, балансовою вартістю 60880 гривень. Рішення передбачає, що мережу слід «передати Водоканалу як поповнення статутного фонду».

Іншим рішенням погодили департаменту прийняття в комунальну власність територіальної громади міста каналізаційної та водопровідної мереж на вулиці Сонячній балансовою вартістю 167521 гривень.

Крім того, цього тижня на сесії депутати підтримали проект рішення про придбання для потреб виконавчого комітету й міськради двох службових машин. Мова йде лише про надання дозволу на купівлю, і визначено верхню межу їх можливої вартості. Фактична ж ціна буде за результатами відкрито і прозоро проведеного тендеру.

Теперішній автомобіль, який є на балансі виконкому, «Toyota» Camry використовується вже 14 років – він 2003 року випуску. Тільки за останні два роки на його ремонт витрачено близько 200 тисяч гривень, а фактична витрата пального в ньому перевищує вказану в технічних характеристиках.

Від 2003 року змінилося вже кілька керівників міста, тому жодним чином не йдеться, що новий автомобіль купується лише для однієї чи кількох осіб. Є постійна службова необхідність забезпечувати потреби виконавчого комітету і міської ради, прийом та обслуговування представників офіційних делегацій.

На сесії Ужгородської міської ради серед кількох земельних питань найбільша увага була прикута до ділянок, де громада відстоює збереження зелених зон. Нагадаємо: ще перед розглядом проектів рішень міський голова Богдан Андріїв заспокоїв активістів, бо і він, і більшість депутатів притримуються позиції, що ці зелені зони потрібно зберегти. Розглядали на сесії кожну територію окремо.

Передісторія така: рішенням Ужгородської міської ради від 16 серпня 2007 року № 433 було затверджено проект відведення товариству з обмеженою відповідальністю «Майдан-Ужгород» і надання в оренду строком на 10 років земельної ділянки площею 0,9 гектара для розміщення та будівництва торгівельно-розважального комплексу на площі Богдана Хмельницького.

Рішенням Ужгородської міської ради від 29 грудня 2007 року № 565 затверджено проект відведення товариству з обмеженою відповідальністю «Підлипники» і надання в оренду строком на 5 років земельної ділянки площею 0,4 гектара для комерційно-житлового будівництва на вулицях 8 Березня – Можайського.

Рішенням Ужгородської міської ради від 23 листопада 2007 року № 531 затверджено проект відведення Товариству з обмеженою відповідальністю «Ужгород-Маркет» і надання в оренду строком на 10 років земельної ділянки площею 6 гектарів для будівництва зони відпочинку та торгово-розважального центру на вулиці Заньковецької (неподалік шкіл №№ 12 і 15).

Нещодавно ці юридичні особи повторно звернулися до Ужгородської міської ради (ТОВ «Підлипники» – 09.10.2017, ТОВ «Майдан-Ужгород» – 15.05.2017, ТОВ «Ужгород-Маркет» – 13.11.2017) щодо продовження дії договорів оренди земельних ділянок.

На цьоготижневому сесійному засіданні депутати міськради розглянули звернення цих товариств і ухвалили рішення відмовити у поновленні договорів оренди ТОВ «Майдан-Ужгород», ТОВ «Підлипники», ТОВ «Ужгород-Маркет» (останнє питання вніс критичним зауваженням міський голова Богдан Андріїв). Таким чином, усі три ділянки залишаються в розпорядженні громади.

Одне з ключових рішень цьоготижневої сесії Ужгородської міської ради – ухвалення бюджету міста на наступний, 2018 рік, у якому обсяг доходів бюджету прогнозується в сумі 1 мільярд 282 мільйони гривень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS