Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (922) ЩЕ ОДНЕ МІСТО МОЖЕ СТАТИ ПОБРАТИМОМ УЖГОРОДА

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв цього понеділка зустрівся зі представником організації «Штайнбайс-Трансферцентрум Відень» Юргеном Райцнером. Обговорили налагодження співпраці і підписання угоди з новим містом-побратимом Ужгорода – австрійським Санкт-Пельтеном.

Пан Юрген представляє організацію, яка допомагає бізнесу європейських країн налагоджувати контакти, партнерську співпрацю, залучати нові технології завдяки взаємодії з науковцями, університетами, розвивати конкуренцію на ринку, інвесторам ЄС – просуватися на схід. Представництва фірми є в Австрії, Німеччині, а центри зв’язків – у Румунії, Угорщині й Україні, зокрема в Ужгороді.

Ужгородська міська рада вже проводить перемовини про налагодження побратимської співпраці з австрійським Санкт-Пельтеном. Свою допомогу в цьому запропонував і пан Райцнер. Він зазначив, що Ужгород належить до Дунайського регіону і може приєднатися до напрацювань стратегії його розвитку. Пан Юрген є заступником керівника Спілки дунайських міст. Співпраця між містами, за його словами, дуже важлива, бо саме в міста інвестуються гроші, там створюються робочі місця, запроваджуються інновації.

«Ужгород має величезний потенціал, проте це не дуже відомо в містах Австрії, Німеччини, а укладення угоди зі Санкт-Пельтеном буде значним кроком до того, аби зробити Ужгород відомим. Я поспілкуюся з мером Санкт-Пельтена, поділюся своїми враженнями про Ужгород, щоб міський голова і депутати ради мали додаткові аргументи для укладення угоди про побратимство. Також я пропоную групі ваших бізнесменів відвідати це австрійське містечко, знайти для себе потенційних партнерів.

Є кілька проектів, які починають працювати в Ужгороді, перший – вже у січні. Студенти Ужгородського університету зробили сторінку про Ужгород німецькою мовою. Але її потрібно постійно доповнювати, оновлювати», – зауважив гість.

«Дуже вдячні за пропозицію налагодити ще тіснішу співпрацю, – наголосив Богдан Андріїв. – Досвід вашої роботи дуже потрібен для України і нашого міста зокрема. Люди хочуть подорожувати, цікавляться історією, архітектурою, мистецтвом – тому, вважаю, насамперед починати треба з культурних програм, обмінів. В Ужгороді, на Закарпатті є дуже позитивні приклади австрійських, німецьких інвестицій, а наше місто – за кілометр від кордону зі Словаччиною і за двадцять – від кордону з Угорщиною, що для підприємців дуже зручно логістично. Співпраця однозначно має бути цікавою та вигідною для обох сторін».

«Рік закінчується, а нова сторінка співпраці починається!» – підсумували Юрген Райцнер і Богдан Андріїв.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS