Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (922) ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА eHEАLTH (УЖГОРОД): ключовим критерієм є зручності для пацієнтів

19-го грудня для керівників медичних закладів нашого міста відбулася презентація можливостей електронної системи охорони здоров’я eHeаlth (Ужгород). До 1 липня наступного року систему планується остаточно напрацювати, адаптувати, щоб вона повноцінно функціонувала з другого півріччя 2018 року.

Представники ТОВ «Ілайф» із Києва, яке є розробником багатьох електронних сервісів для медустанов, регіонів, Міністерства охорони здоров’я, навели приклади розроблених ними програмних продуктів: «Доступні ліки», регіональні інформаційні системи для кількох міст та областей, «Фармакорішення» – для реєстрації в Україні медпрепаратів, загальнодержавний сервіс для ВІЛ-інфікованих тощо.

Ключовим критерієм при розробці сервісу є зручності насамперед для кожного пацієнта, в тому числі й через мобільні додатки. Електронна картка заводиться з моменту народження (з даними пологового будинку), туди вноситимуться всі відомості – про симптоми, діагнози, результати лабораторних аналізів, апаратних обстежень, призначені препарати, надані у стаціонарі ліки, проведені щеплення, профілактичні огляди тощо. Шкільні медпрацівники теж будуть інтегровані в систему. Буде можливість електронного запису на прийом до лікаря, а при підключенні аптек – і можливість подивитися, де є необхідний препарат, за якою ціною.

Чималі можливості – і для лікарів, для управління закладами й усією системою охорони здоров’я міста. «Сервіси переорієнтовують мислити не бюджетами, а послугами, буде відбуватися повне адміністрування пацієнта», – наголосив представник «Ілайф». Дані про кожне звертання до медиків кожного хворого в режимі онлайн формуватимуть статистичні відомості, які дадуть змогу аналізувати діяльність закладів, усіх лікарів, оптимізувати кадрові ресурси, бачити загальну захворюваність, наявність ліків, яке обладнання потрібно тощо. Кожен медик працюватиме з комп’ютером, внесені дані не можна буде виправити, використані препарати списуватимуться не загалом, а персоналізовано, відтак значно зросте відповідальність кожного лікаря.

Діятиме і передача даних між закладами, вибудовану регіональну (міську) систему можна буде інтегрувати в загальнонаціональну; якщо ухвалять на державному рівні, – то й запровадити електронний рецепт, а це – тренди реформування медицини.

Головні лікарі закладів цікавилися вартістю кожного комп’ютерного робочого місця, інтегруванням уже напрацьованого, захистом персональної інформації, етапами впровадження, внесенням досі наявних на папері відомостей.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак відзначив, що кошти для реалізації залучатимуться і з міського бюджету, закладів, і за проектами співробітництва у рамках транскордонних програм із європейських фондів.

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що впровадження електронної системи міської охорони здоров’я, так само, як і впровадження електронного документообігу в роботі Ужгородської міської ради, орієнтоване на зручності для ужгородців, ефективне управління закладами, реалізацію реформ в українській медицині, запровадження європейських стандартів охорони здоров’я.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS