Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 47 (920) ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ УЖГОРОДА – 2018 представили, роз’яснили і обговорили

Обговорення проекту бюджету міста на наступний рік відбулося цієї середи в сесійній залі Ужгородської міської ради.

Відкриваючи зібрання, міський голова Богдан Андріїв коротко зупинився на підходах, тенденціях щодо місцевих бюджетів на державному рівні, на тому, як відбувається тепер бюджетний процес, наголосив на пріоритетах міської влади, а це, насамперед, забезпечення якісних послуг в освітніх і медичних закладах.

«Грошей на все, хоч би скільки їх було, не вистачить ніколи, бо потрібно ремонтувати, оновлювати, модернізувати все і постійно. Тому прошу розпорядників коштів, керівників закладів дуже раціонально підходити до використання коштів. Також хочу всіх заспокоїти: те, що не використано тепер, нікуди не пропаде, ніхто нікуди нічого не забере – зробимо і після Нового року, бо це кошти не з державного бюджету, а з міського», – акцентував Богдан Андріїв.

Представила і роз’яснила показники проекту бюджету Ужгорода на наступний рік директорка департаменту фінансів і бюджетної політики Леся Гах (на фото). Проект уже кілька тижнів розміщений на офіційному сайті, з ним можна ознайомитися. За вимогами законодавства міський бюджет має бути ухвалений до 25 грудня, незалежно від того, чи ухвалять доти Державний бюджет України. Коли ж головний фінансовий документ держави стане чинним, бюджет Ужгорода скоригують, передовсім щодо субвенцій із Держбюджету.

На державному рівні не змінено основних підходів до розподілу бюджетних надходжень, наповнення дохідної частини, структура видатків залишиться теж такою, як і цього року.

За словами Лесі Гах, бюджет наступного року є соціально орієнтованим, задоволено запити всіх головних розпорядників коштів насамперед на захищені статті – зарплати, оплату енергоносіїв. Проте через дефіцит бюджету – різницю між планованими надходженнями і необхідними видатками, що становить близько 500 мільйонів гривень, проблемою є виділення коштів на капітальні видатки. Наразі не ухвалено низки міських програм – скажімо, щодо соціально-економічного розвитку, вуличного освітлення, реконструкції історичного центру, а чимало ухвалених профінансовані лише частково. Додадуть кошти за підсумками вільних залишків бюджету цього року. Ці показники будуть відомі в січні прийдешнього року і згодом, за підсумками поквартального, піврічного перевиконання бюджету у 2018-му.

Як пояснила начальниця департаменту фінансів і бюджетної політики, через зростання обов’язкових захищених витрат (в освіті, наприклад, деякі піднялися і втричі) та зміну формульного розрахунку не вистачає коштів субвенції з держбюджету на освітню галузь – для цього додали гроші з міського бюджету. Але робота первинної ланки медичної допомоги – сімейних амбулаторій – забезпечена, принаймні на перехідний період у реформуванні, до 1 липня, бо з держбюджету передбачено субвенцію на первинну ланку меддопомоги 15,7 мільйона гривень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS