Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 46 (919) УСТАТКУВАННЯ НА ПОНАД 2 МІЛЬЙОНИ ПРИДБАЛИ ДЛЯ УЖГОРОДСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ за кошти міського бюджету

Нещодавно в Ужгородській міській поліклініці почали використовувати для обстеження пацієнтів два нові апарати німецької фірми «Karl Storz» – фіброгастроскоп і фіброколоноскоп. За допомогою першого можна оглянути стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку, другим – товстий кишківник.

Апарати допомагають виявляти патології, які не можна діагностувати з використанням рентгену, – помітити найменші зміни, на ранніх термінах виявити доброякісні та злоякісні пухлини. Це дозволяє раніше почати лікування, що значно ефективніше і менш витратно.

Придбали устаткування за кошти міського бюджету Ужгорода. За результатами проведеного тендеру вартість – понад 2 мільйони гривень.

Нове обладнання працює близько місяця, вже оглянуто майже сотню ужгородців – до десяти пацієнтів відвідує ендоскопічний кабінет поліклініки щодня. Нові прилади дозволяють також одразу брати матеріал для біопсії. Лікар має можливість провести відеоогляд, цю інформацію можна навіть записувати пацієнтові на флешку, що при повторному огляді дозволяє порівнювати зміни у стані здоров’я.

Тепер, каже лікар-ендоскопіст поліклініки Леся-Марія Гутич, найчастіше в пацієнтів спостерігається загострення гастритів, що типово для осіннього та весняного періодів, – тому нова апаратура постійно в роботі.

За словами Віри Качанової, головного лікаря Ужгородської міської поліклініки, кабінет фіброгастроскопії в поліклініці працює близько 10 років, від 2007-го, але в закладі ніколи не було такої апаратури: «Уперше ми отримали якісну нову техніку, що дає чітке зображення і значно підвищує діагностичний рівень. Тому таке обладнання для обстеження жителів міста має величезне значення. Ми дуже вдячні міській владі за увагу до потреб охорони здоров’я і придбання сучасного діагностичного обладнання для поліклініки».


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS