Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 46 (919) ДОСТУПНО – ПРО НОВАЦІЇ В СИСТЕМІ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Про пенсійну реформу, розпочату з набранням чинності у жовтні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», працівникам Ужгородської міської ради цього тижня докладно розповіла начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

За словами керівниці пенсійної служби області, переважній більшості пенсіонерів у жовтні провели перерахунок пенсій. Тим, у кого був великий стаж і хороша заробітна плата, виплати суттєво зросли. Підвищено мінімальний розмір пенсії – до 1452 гривень (для непрацюючих пенсіонерів), при цьому максимальна пенсія не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, і на сьогодні це 10 тисяч 740 гривень. Тепер в уряді працюють над тим, аби ще раз переглянути розмір пенсії для тих українців, котрі мають великий трудовий стаж, але отримували невисокі зарплати. Найімовірніше це відбудеться вже у 2018 році.

Важливо, що цей Закон скасував оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів – від жовтня вони отримують пенсії в повному розмірі.

Новий закон має подолати несправедливість у розмірах пенсій. До прикладу, люди, які вийшли на пенсію до 2012-2013 року, коли для розрахунку пенсії брався останній рік роботи, багато втрачали, навіть маючи по 40 років стажу, порівняно з тими, що виходили в пізніші роки, маючи такий самий стаж.

Анастасія Пентек пояснила, що є складовими пенсійних виплат, як тепер розраховується страховий стаж і розмір пенсії. При цьому звернула увагу, що попри зниження показника вартості одного року страхового стажу з 1,35 до 1 відсотка, пенсійні виплати тих, хто виходитиме на пенсію з 1 січня 2018 року, будуть вищими за цьогорічні, оскільки для розрахунку пенсії братиметься показник середньої заробітної плати по країні, який постійно змінюється в бік зростання. Для нарахування пенсії братиметься заробітна плата особи за останні 2 роки, а з 2019 року – за 3 роки, що теж є позитивом.

Керівниця пенсійної служби області роз’яснила і зміни стосовно страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Якщо до реформи було достатньо мати 15 років страхового стажу, то вже з наступного року потрібно 25 років, з кожним наступним роком доплюсовуватиметься один рік, і вже у 2028 році для виходу на пенсію необхідно буде мати щонайменше 35 років страхового стажу. Якщо стаж є меншим за 25 років, але більшим за 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки. Ті, хто не має страхового стажу, можуть розраховувати лише на соціальну пенсію після 65 років.

Анастасія Пентек також розповіла про право на достроковий вихід на пенсію – кому залишили це право, а кого позбавили його; про те, що можна докупити страховий стаж. Вона порадила не нехтувати можливістю відстежувати через веб-портал Пенсійного фонду України свою заробітну плату, розмір страхового стажу, який пов’язаний із відрахуваннями до Пенсійного фонду, і відповіла на всі запитання працівників Ужгородської міської ради.

Керуюча справами міськвиконкому Олена Макара відзначила, що такі роз’яснювальні зустрічі дуже важливі, адже ухвалено не просто зміни до пенсійного законодавства – це масштабна реформа, яка стосується не лише тих, хто вже отримує виплати, а й усіх, хто працює чи щойно починає свою трудову діяльність. Олена Макара подякувала колегам із Пенсійного фонду і наголосила, що виплати людям, які пропрацювали все життя, – дуже болюча тема у суспільстві загалом, тому можливість безпосередньо від фахівців отримати інформацію, відповіді на запитання значною мірою знімає побоювання і перестороги перед майбутнім.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS