Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 46 (919) МОТИВИ КРАЮ – МОВОЮ ТАНЦЮ «Джерельця Карпат» поширюють за межами області і країни

Нещодавно зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» повернувся зі столиці з новими досягненнями. 19 листопада юні ужгородські танцюристи побували на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Міська влада долучилася до фінансування поїздки учасників «Джерелець», які вражають і українських глядачів із різних регіонів, і закордонних чудовими самобутніми танцями Карпатського краю.

Проте не тільки наш колорит допомагає юним танцюристам. Вони сумлінно вивчають – і на практиці, і теоретично – особливості хореографічного мистецтва у Дитячій академії танцю «Джерельця Карпат». Про це і про здобутки на конкурсах – читайте нижче.

Дитяча академія танцю «Джерельця Карпат» є одним із найпопулярніших регіональних культурних осередків, який сприяє естетичному розвитку учнівської молоді. Навчання у закладі сміливо можна назвати абсолютно новим підходом, що забезпечує творчий розвиток дитини. Адже тут основні принципи роботи базуються на любові до рідного краю, на позитивному мисленні. І найважливіше – дружня атмосфера сприяє розвитку таланту дітей.

Академія була створена 2010 року на основі зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат», що існував від 1986 року як приватний позакласний навчально-виховний заклад із художньо-естетичним напрямком. Засновником і керівником академії є Ерік Сачко. Він переконаний, що в кожній дитині закладено колосальний потенціал, але розкрити його можна тільки при великому прагненні досягти бажаних цілей. Основними завданнями академії вважає пошук і відбір обдарованих дітей, поглиблене вивчення хореографічних дисциплін, а головне – виховання морально і фізично здорового покоління.

Дитяча академія танцю є школою творчого розвитку, яка об’єднала в собі головні напрямки хореографії, способи проявляти і розвивати здібності до танцю саме завдяки грі, вивченню основ класичного, народно-сценічного, бального та сучасного танців. Є у програмі і навчальний курс історії хореографії.

Нам вдалося побувати на спільній репетиції двох наймолодших груп академії. Маленькі танцюристи саме відпрацьовували номер під назвою «Баранята», який уже за кілька днів продемонстрували на столичній сцені. Батьки, котрі приводять малечу на репетиції, зізнаються, що діти, відколи почали відвідувати академію танцю, стали дисциплінованішими, дружними і завжди з нетерпінням чекають наступних занять… Що вже казати про виїзні фестивалі – справжнє свято!

Недавно ансамбль «Джерельця Карпат» здобув низку нових перемог: «золото» і «срібло» – на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Яскрава Країна» в Ужгороді; третє місце – на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічних шкіл «Фуете-2017», який відбувся 18–19 листопада на базі «Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря»; «Приз глядацьких симпатій» – на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського 19 листопада.

– Хочемо щиро подякувати від імені зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат» усім, хто підтримував нас і віддав голос за наш колектив. Конкурс імені Павла Вірського відбувається вже понад десять років, а цьогоріч уперше тут була номінація «Приз глядацьких симпатій». І ми, представники найменшого обласного центру, здобули цю нагороду з-поміж тисячі колективів України і світу! Гадаємо, є чим пишатися, – каже Ерік Сачко і наголошує: – Ще хочемо щиро подякувати за організацію та фінансову підтримку поїздки нашого ансамблю до Києва, на фестиваль-конкурс імені Павла Вірського, Закарпатському обласному управлінню культури, міському голові Ужгорода Богданові Андріїву, управлінню у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради.

У середньому вихованці академії щороку беруть участь у 80 конкурсах, у тому числі й за кордоном. Постійні репетиції сприяють розвитку потенціалу і вдосконаленню в танцювальному мистецтві. Уже 9 грудня ансамбль «Джерельця Карпат» поїде на фестиваль мистецтв «Палаюча зірка».

– Коли ми їдемо на фестиваль, то намагаємося представляти своє, те, що притаманне тільки Закарпаттю. Наприклад, нова постановка називається «Нарцисова долина» (від відомого місця на Хустщині), є номер «Баранята»… Пропагуємо наше, бо це актуально. У Києві чи десь за кордоном уже не здивувати якоюсь іншою культурою, та й не розумію навіщо. То – як в Америку везти хіп-хоп. Можемо здивувати глядача тільки своїм, бо краще за нас це не вдасться нікому – в жилах цих дітей тече закарпатська кров. І те, що вони бачили на власні очі, – як пасуться баранята, наприклад, – можуть передати тільки вони, – впевнений керівник Дитячої академії танцю.

Наставники уважно підходять до підбору репертуару для кожної вікової групи танцюристів. Навчають дітей 13 викладачів-професіоналів з усіх напрямків хореографічного мистецтва.

«Ми стараємося давати дітям те, що потрібно в їхньому віці. Треба, щоб дитина залишалася дитиною: могла в танці побути чи песиком, чи лялькою… Треба в них розвивати доброту – агресії і так повно!» – підкреслює Ерік Сачко.

Особливу увагу тут звертають на костюми. Кожен клас має свою форму – трико того чи іншого кольору. Такого на Закарпатті немає ніде, зазначає очільник академії. Каже: «У нас одна з найбільших костюмерних в області. Є костюми ручної роботи, зокрема ті, що збереглися від початку існування ансамблю. Деякі спеціально виготовляємо на швейній фабриці».

Танцюють діти – а їх тут понад двісті п’ятдесят, віком від чотирьох до 16 років – у танцювальних залах спорткомплексу «Акварель». Чим старша група, тим кількість тренувань більша. Загалом структура академії є такою: підготовче відділення (дошкільні заклади, 4–6 років), хореографічні відділення (1–4 класи, 5–8 класи), а також власне ансамбль «Джерельця Карпат». Після закінчення закладу вихованці отримують відповідний сертифікат.

Любов до своєї справи і професіоналізм без сумніву роблять Дитячу академію танцю «Джерельця Карпат» одним із найпопулярніших культурних центрів Закарпаття. А мотиви рідного краю юні танцюристи поширюють не тільки за межами області, а й в інших країнах.

Юлія МЕДЮХ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS