Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 46 (919) МУЗИКА СВОБОДИ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ В Ужгороді відбувся ювілейний, ХХ фестиваль джазової музики «Пап-джаз-фест»

Минулої суботи фестиваль розпочався реквіємом на вшанування пам’яті жертв Голодоморів та хвилиною мовчання.

«Голодомор – трагедія, яку ми згадуватимемо в нашій державі завжди. Джаз – це музика свободи, незалежності, музика, яка несе світові найкращі ідеї. Дві держави у світі забороняли джаз – гітлерівська Німеччина і сталінський СРСР. Тому, певно, доречно, щоб сьогодні на цій сцені звучала саме джазова музика. Ця музика потрібна нам сьогодні, коли наші хлопці стоять на східних рубежах нашої держави і боронять нашу Вітчизну. Думаю, наш фестиваль і пам’ятні заходи недарма склалися в один день. І тому буде звучати музика джазу – академічна, аранжована у традиціях джазової музики. Програму спеціально для цієї події підготував прекрасний «Пап-джаз-квінтет». Це будуть різні твори, але всі вони говоритимуть про те, що наша держава стояла, стоїть і буде стояти», – сказав на початку фестивалю ведучий, відомий музичний критик із Києва Петро Полтарев.

Присутніх привітали заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, начальник управління національностей та релігій обласної державної адміністрації Йосип Резеш, заступниця начальника управління культури ОДА Ілдико Молнар, депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич і Мирослав Горват.

– Для Ужгорода «Пап-джаз-фест» став родзинкою, про фестиваль знають, його люблять, на нього приходять. Коли грав реквієм – він змушував душу ридати, згадувати те, що було колись на нашій землі. Ми розуміли все без слів – саме за такі речі ми любимо джаз, любимо фестиваль, поважаємо людей, які цей фестиваль організовують, – сказав Ігор Фартушок.

За значний особистий внесок у розвиток народного мистецтва, високий професіоналізм, активну творчу діяльність та з нагоди проведення ХХ Міжнародного ромського фестивалю джазового мистецтва «Пап-джаз-фест» заступник міського голови вручив грамоти Ужгородської міської ради виконавчому директорові товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі», голові оргкомітету «Пап-джаз-фесту – 2017», заслуженому працівникові культури України Вільгельму Папу, членам оргкомітету Едуардові Папу, Ернестові Адаму, Едуардові Адаму і Павлові Балогу.

За час існування фестивалю своє мистецтво в Ужгороді представляли такі відомі зарубіжні й вітчизняні музиканти, як саксофоністи Пітер Кардареллі та Монті Вотерс, трубач Майкл «Патчес» Стюарт, гітарист Марк Вітфілд (США), саксофоніст Едвард Намисловський (Польща), ударник Додо Шошока (Словаччина), гітаристи Тибі Ботош та Олі Керекеш (Угорщина), легенди вітчизняного джазу Євген Дергунов, Валерій Колесников, В’ячеслав Полянський, Володимир Соляник (Україна) і багато інших.

«Пап-джаз-фест – 2017» проводився за підтримки управління культури й відділу у справах національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації, Ужгородської міської ради, зокрема управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства США в Україні, спонсорів і меценатів.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS