Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (918) 3,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА ГРОМАДСЬКІ ПРОЕКТИ 2018. А якщо будуть цікаві пропозиції, міська влада дофінансує

Результати впровадження проектів громадської ініціативи (громадського бюджету) цього року та зміни й перспективи на 2018 рік представили у вівторок журналістам і громадськості в Ужгородській міській раді.

Міський голова наголосив, що днями на сесії депутати проголосували за продовження практики громадської ініціативи на 2018 рік і збільшили максимальні суми на так звані великі проекти до півмільйона.

«Загальна сума на реалізацію ініціатив ужгородців залишається та сама, що й цього року, – 3,5 мільйона гривень, проте якщо будуть цікаві пропозиції, наступного року переглянемо рішення і дофінансуємо», – запевнив Богдан Андріїв.

Заступник міського голови Ігор Фартушок нагадав, що громадський бюджет запровадили наприкінці 2016 року; в лютому 2017-го відібрали проекти, які голосуванням підтримало найбільше мешканців міста, а від травня почалася активна робота з їх виконання. На цей час близько 80% ініціатив завершують реалізовувати.

Щодо кількох розробок проектно-кошторисної документації тривають державні експертизи. Втілення деяких проектів перенесли на наступний рік, відповідно – і кошти, передбачені на їх реалізацію. «Усі 32 проекти будуть виконані», – сказав заступник міського голови. Уже виконані або завершуються роботи на всіх 14 дитячо-спортивних майданчиках біля багатоповерхівок, роботи з відновлення старих гідрантів, забезпечення рекуператорами приміщення ЗОШ № 5 тощо.

Як розповів Ігор Фартушок, у ході реалізації кількох проектів з’ясувалося, що на них потрібно значно більше коштів, ніж заявлені авторами початково суми, логістику, – тому міська рада ухвалила рішення їх дофінансувати. Скажімо, проект баскетбольного майданчика біля ЗОШ № 19 передбачав близько 250 тисяч гривень, але кінцево вийшли на суму приблизно 800 тисяч. Депутат Володимир Білонка повідомив, що на цьому майданчику буде можливість грати у волейбол і великий теніс, він буде мультифункціональним. Роботи вже розпочато, днями планують заливати основу під поліуретанове покриття.

Заступник міського голови також навів приклад об’єднання проектів – проекту щодо громадської організації «Барбос» і проекту для розв’язання проблеми безпритульних тварин. Тепер їх об’єднали, тож міськрада розробляє окремий проект і виділить наступного року на його реалізацію додаткове фінансування.

Схожа ситуація і з проектом інклюзивного дитячого майданчика на «Кірпічці». Передбачених проектом близько 280 тисяч гривень вистачить лише на початкові роботи – прокладання доріжок тощо. Раніше проводити роботи не можна було, бо лише на першому пленарному засіданні останньої сесії врегулювали питання землі.

Володимир Білонка висловив прохання до громадськості: робити не лише локальні проекти для свого подвір’я чи мікрорайону, а подавати ідеї загальноміського значення, до прикладу – впорядкування скверів.

Депутатка Олеся Афанасьєва (на фото ліворуч) відзначила, що проект громадського бюджету – своєрідний інструмент залучення громади до розподілу коштів бюджету, це хороший приклад співпраці влади і громади.

Ще один депутат – Сергій Варцаба – підкреслив, що нове Положення про бюджет громадської ініціативи є досконалішим, ніж попереднє, і закликав подавати проекти, голосувати за них і тих ужгородців, хто вважав не дуже позитивним досвід участі цього року.

Минулого тижня, 16 листопада, сесія міської ради ухвалила рішення щодо нового «Положення про бюджет громадської ініціативи». Чим документ відрізняється від того, що регулював громадський бюджет цього року, пояснила начальниця управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна (на фото праворуч). Саме цей підрозділ куруватиме виконання бюджету громадської ініціативи у 2018 році, тож Ольга Травіна зупинилася на внесених змінах.

Заплановані на фінансування проектів у наступному році кошти – 3,5 мільйона гривень – розподілили таким чином: 25% – на малі проекти (вартістю 100–300 тисяч гривень), 75% – на великі проекти (301–500 тисяч гривень). Скасовано письмову реєстрацію проектів і запроваджено електронну. Збільшено термін на подання проектів – до двох місяців. Подання проектів на бюджет громадської ініціативи 2018 стартує 1 грудня 2017 року і завершується 1 лютого 2018 року.

Голосувати за проекти можна як в онлайн-режимі, так і особисто, у Центрі надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради. Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів в онлайн-режимі через е-сервіс «Громадський проект». Експертна комісія, сформована з представників громадськості, депутатів і працівників Ужгородської міської ради (30%, 30% та 40% представництва відповідно) формує рейтинг проектів і визначає перелік тих, що рекомендовані до фінансування за кошти бюджету громадської ініціативи. Пропозиції, які затвердять на сесії міськради, і будуть реалізовані.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS