Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (918) ВДАЛОСЯ ВІДСТОЯТИ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД ПРИ ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТІВ

Верховна Рада України 14 листопада прийняла в першому читанні проект держбюджету України на 2018 рік. За прогнозами спікера Парламенту, ухвалити бюджет мають уже до середини грудня, і тепер триває його доопрацювання. Завдяки активній позиції Асоціації міст України, Закарпатську обласну організацію якої очолює міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, уже вдалося відстояти окремі принципи, важливі для місцевих громад.

Зокрема, як повідомила директорка департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради Леся Гах, народні депутати зважили на пропозиції і зауваження Асоціації міст України щодо збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій місцевим бюджетам і зменшення більш ніж у 2 рази, з 82 мільйонів гривень до 39 мільйонів, реверсної дотації (вилучення коштів із місцевих бюджетів до держбюджету).

Асоціація міст України змогла також запобігти передачі повноважень фінансування з бюджетів органів місцевого самоврядування видатків на компенсацію оплати житлово-комунальних послуг для пільговиків, а для Ужгорода ця сума становила би понад 20 мільйонів гривень. Позитивним зрушенням є вирішення Верховною Радою проблемного питання списання за кошти держбюджету середньострокових позик, узятих Ужгородською міською радою ще у 2010–2013 роках для виплати заробітної плати й енергоносіїв бюджетним освітнім та медичним закладам міста – понад 25 мільйонів гривень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS