Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (918) В УЖГОРОДІ ДІЯТИМЕ ПОСТІЙНА ВИСТАВКА ПРО ІСТОРІЮ ЗАКАРПАТСЬКОГО КРАЮ

21-го листопада в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького, що в Ужгородському замку, офіційно відкрили виставку «Історія Закарпаття від VIII ст. до 1920 р.». Експозицію створили завдяки співпраці нашого музею з Ніредьгазьким музеєм імені Андраша Йоша, за підтримки уряду Угорщини, а також Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради.

Урочисте відкриття виставки відбулося за участі керівників Закарпаття, представників Уряду Угорщини, Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, депутатів, громадськості, представників національно-культурних товариств і ЗМІ. Відвідали відкриття виставки і заступники міського голови Ужгорода Олександр Білак та Василь Гомонай.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс подякував угорським гостям за надану фінансову допомогу і відзначив, що мешканці краю, туристи, гості, які прийдуть на виставку, переконаються в тому, що на Закарпатті не було суперечностей між національними меншинами, які століттями жили в мирі та злагоді.

Експозиція розміщена в чотирьох великих прохідних залах, які попередньо відреставровано. Основний акцент, як зазначалося під час офіційного відкриття, зробили на створенні саме інтерактивної експозиції, що відповідає викликам ХХІ століття. Зокрема, крім старовинних експонатів, серед яких зброя, гончарні вироби, документи, карти тощо, манекенів відомих історичних осіб, у залах установлені спеціальні монітори, де відвідувачі можуть самостійно переглянути цікаву їм інформацію.

Керівництво музею сподівається, що нова експозиція стане цікавою як для місцевих мешканців, так і для гостей нашого краю.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS