Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (918) УЖГОРОД УВІЙШОВ ДО АЛЬЯНСУ МІСТ І РЕГІОНІВ ІЗ РОМСЬКИХ ІНІЦІАТИВ. Як забезпечити умови для ефективнішого включення ромів до українського суспільства?

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, голова благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар минулого тижня взяли участь у роботі в Києві Українського альянсу міст і регіонів із ромських ініціатив.

Створено Альянс, аби забезпечити умови для ефективнішого включення ромів до українського суспільства, боротьби з антиромськими настроями, для технічної, юридичної, експертної та інформаційної підтримки членів Альянсу, проведення тренінгів, семінарів, узагальнення й відтворення успішних практик включення ромської меншини тощо.

На відкритті заходу присутніх вітали голова відділу ромів та кочівників Ради Європи (Страсбург) Торлстон Афлербах, начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України і закордонними делегаціями Міністерства культури України Володимир Ходаківський. З найкращими практиками поліпшення становища ромів ознайомила заступниця голови міжвідомчої координаційної групи з питань реалізації ромської стратегії при Кабінеті Міністрів України Зола Кондур. Про можливості співпраці Українського альянсу міст і регіонів із ромських ініціатив розповів представник відділу ромів та кочівників Ради Європи Маркос Андраде.

На одній із сесій виступили представники обласного центру Закарпаття. Олександр Білак і Юрій Мандич розповіли, як в Ужгороді розв’язують проблеми ромської меншини. Зокрема, працює створена в Ужгородській міській раді координаційна рада з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, яка є постійним консультативно-дорадчим органом, її мета – визначення засад захисту й інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для участі в соціально-економічному та культурному житті держави й міста, а також активізації співпраці з громадськими об’єднаннями ромів. Вирішуються питання стихійних сміттєзвалищ у місцях компактного проживання ромів, підвищення рівня освіти, надання медичних послуг, працевлаштування тощо. Працюють і над вирішенням питання паспортизації та легалізації земельних ділянок і житлових будинків ромських поселень. У теперішньому депутатському корпусі є представники ромської меншини, є депутати, на округах яких компактно проживає ромське населення. Усі вони працюють над розв’язанням проблем ромів.

Також під час роботи Альянсу відбулася церемонія приєднання до «Європейського альянсу міст і регіонів із ромських ініціатив» і підписання «Декларації мерів та обраних місцевих і регіональних представників держав – членів Ради Європи проти антициганізму». Ужгород увійшов до Альянсу – декларацію підписали Олександр Білак і Торлстон Афлербах. Разом з цим наше місто отримало можливість залучати кошти з фондів Ради Європи для розв’язання проблем ромської меншини.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS