Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 40 (913) «ФОТОАЛЬБОМ УЖГОРОД» ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ НАШЕ МІСТО В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Нещодавно в історико-культурному комплексі «Совине Гніздо» офіційно презентували новий фотоальбом «Ужгород», що вийшов друком до Дня міста.

Це збірка світлин професіоналів та аматорів, які подавали свої роботи на спеціально створену сторінку у Фейсбуку «Фотоальбом Ужгород. Збираймо фото разом!», а згодом група у складі фотомитця Сергія Денисенка, керівниці мистецького центру «Кубло» Тетяни Смріги та дизайнера Артура Рущака відібрала фото і сформувала видання.

Як зазначив на відкритті презентації міський голова Ужгорода, видання дуже назріло, бо останнє робилося чимало років тому, а місто динамічно змінюється, проведено багато ремонтів, оновлено вулиці, будівлі. Скажімо, навіть «Совине Гніздо» ще трохи більш як рік тому не приймало відвідувачів. «Дуже вдячний усім причетним до створення альбому – виконали чудову спільну роботу», – наголосив Богдан Андріїв.

Координатор проекту Сергій Денисенко подякував Ужгородській міській раді за довіру створити такий сучасний паспорт міста. Відомо, що книжку презентують гостям міста, членам поважних делегацій, тож вона розійдеться по всьому світі, представлятиме Ужгород у різних країнах.

– Понад рік тому ми якось говорили, що вже назріла необхідність оновити фотоальбом, – і ось уже є результат. Це абсолютно новий за принципом формування проект, справді «народний альбом». Таке не реалізовувалося в Ужгороді, і не відомо, чи втілено десь узагалі. Запросили ділитися своїм баченням на сторінці у Фейсбук усіх – фотографій виклали дуже багато. Потім тривала робота з відбору, сортування, макетування книжки, підготовка тексту. Книжку умовно розділили на 5 частин, тем. Це не путівник – тому абсолютно всі об’єкти Ужгорода не представлені. Відштовхувалися насамперед від фото. Проте довелося відмовитись від багатьох світлин, бо вони були технічно неякісні, деякий матеріал необхідно було дозняти. Вдячний кожному фотографові, у тому числі й за оперативність. Працювати було приємно і легко. Думаю – зробимо ще якісь проекти, адже фотографії люблять, щоб їх друкували. Наприклад, фото, яке винесено на обкладинку, навіть на комп’ютері не вигравало так, як тепер, лігши на папір. Лише після друку стало видно срібло, яким віддзеркалює бруківка, яким налита ніч. Загалом можу сказати: мені не соромно за цю книгу, – підкреслив Сергій Денисенко.

Тетяна Смріга теж акцентувала, наскільки важливо, коли замовник, а в цьому разі Ужгородська міська рада, довіряє виконавцям, і подякувала всім, зокрема й перекладачам, котрим було важко з «настроєвими», як і фото, текстами. Розповіла, що найважливішим для робочої групи, яка формувала видання, було відобразити в ній любов до Ужгорода – його вуличок, будівель, мешканців, поділитися нею. І це, очевидно, вдалося.

Дизайнер видання Артур Рущак відповів на запитання стосовно світлини, вміщеної на обкладинці. Члени робочої групи зійшлися на думці, що вона є найемоційнішою, атмосферною, найяскравіше передає старовинний дух Ужгорода.

На завершення презентації всі автори, чиї світлини увійшли до книжки, отримали примірники і зробили фото на згадку.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS