Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 40 (913) ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ПОКИ ЖИВЕ ПАМ’ЯТЬ ПРО НИХ

17-го жовтня біля ректорату Ужгородського національного університету на площі Народній урочисто відкрили пам’ятний знак «Борцям за свободу і незалежність України». Участь у відкритті взяли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, ректор УжНУ Володимир Смоланка, викладачі і студенти вишу, голова Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Іван Коршинський, військовий капелан.

Пам’ятний знак – своєрідний подарунок місту від університету, який саме цими днями святкує 72-у річницю з дня створення. Встановлення пам’ятного знака «Борцям за свободу і незалежність України» біля будівлі ректорату УжНУ погоджено у виконкомі Ужгородської міської ради.

«Упродовж багатьох історичних епох український народ прагнув до незалежності. Покоління за поколінням люди мріяли, аби їхні діти, онуки і правнуки жили у вільній країні. Тепер ми з вами маємо цю втілену мрію – вчимося, працюємо і діємо на благо нашої Батьківщини. Але варто пам’ятати, що усім цим ми завдячуємо бійцям, які не шкодували себе в боротьбі за наше світле майбутнє. І символічно, що саме біля університету встановлюємо цей знак. Адже пам’ятаємо і Крути, і Красне Поле, і Революцію Гідності, де студентство було рушійною силою змін. Тепер, проходячи повз цей знак, наша молодь, гості Ужгорода, інтелігенція будуть мати можливість покласти квіти і вшанувати пам’ять тих, хто боровся за незалежну, вільну, європейську Україну», – зазначив під час відкриття пам’ятного знака Богдан Андріїв.

Камінь, який використали для монумента, привезли зі села Кам’яниці Ужгородського району. Розробляв проект науково-педагогічний колектив кафедри міського будівництва і господарства УжНУ. Отож в Ужгороді з’явилося ще одне символічне місце, яке нагадує нам, що Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS