Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 40 (913) МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ З ІНДІЄЮ: величезні перспективи у багатьох галузях

17-го жовтня в Ужгороді Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті та заступник керівника дипломатичної місії Індії в Україні Г. Р. Міна провели зустріч-семінар за участю підприємців, науковців, під егідою Закарпатської торгово-промислової палати (ТПП). Узяв участь у семінарі й заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

Як поінформував Президент ТПП Отто Ковчар, якщо торговельний оборот між Індією й Україною з 2000 року зріс утричі, то зокрема з Закарпаттям за цей період – у 16 разів. Він розповів про потенційні напрямки співпраці, інвестування в наш край. Насамперед – маємо величезні туристично-рекреаційні можливості, адже мінеральні й термальні води у нас найкращі в Україні, працює фаховий медичний персонал – недарма ж індійські студенти охоче навчаються в Ужгородському національному університеті на медичному і стоматологічному факультетах. Величезні перспективи має й автомобілебудівне підприємство «Єврокар», із конвеєра якого сходять «Шкода», «Фольксваген», «Ауді», але поки що його потужності задіяні лише приблизно на 10%. Ішлося і про закарпатське підприємство, наразі законсервоване, де виробляли титанові порошки і таблетки, що використовуються при виробництві сталі.

Присутні на семінарі науковці УжНУ зазначили, що впродовж кількох років проводилися спільні наукові розробки нашого вишу з індійськими партнерами і цю співпрацю варто відновити, а також започаткувати співробітництво між науковим парком УжНУ та аналогічними в Індії.

Манодж Кумар Бхарті, Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні, заслухав усіх присутніх на семінарі щодо їхніх можливостей і бачення співпраці з його країною, а відтак провів презентацію можливостей Індії у партнерстві з Україною. За його словами, із загалом 1,25 мільярда населення країни близько 30% не менш багаті, ніж американці та європейці, і вони залюбки подорожують, витрачаючи при цьому чималі кошти. Закарпаття було б дуже цікаве для індійських туристів, однак для цього потрібне насамперед авіасполучення нашого краю з Києвом.

Мова йшла і про те, що населення Індії щороку зростає на 22 мільйони осіб, 65% – молодь до 35 років, середній вік мешканців країни – 26 років, тому кількість студентів, які навчаються в Україні, може зрости щонайменше у 4-5 разів і значно збільшити надходження коштів: плата за навчання, за проживання, витрати при відвідинах студентів їхніми рідними.

Ще один потенційний напрямок співпраці випливає з того, що близько половини мешканців Індії є вегетаріанцями, але навіть ті, хто вживає м’ясо чи рибу, їдять їх далеко не щодня, – тому щороку країна імпортує бобові (14 видів) на суму понад 4 мільярди доларів, і це ще одна ніша для експорту з України, де чудова родюча земля.

Представив пан Посол і численні можливості Індії в розвитку міської інфраструктури. До 2030 року там заплановано створити 100 розумних міст, велика увага приділяється розвитку інтелектуальної та альтернативної енергетики, космічних технологій, ІТ-продуктів, медичних препаратів і устаткування, текстилю тощо.

• • •

Цього ж дня Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті та заступник керівника дипломатичної місії Індії в Україні Г. Р. Міна завітали на зустріч із міським головою Ужгорода Богданом Андріївим.

Пан Посол мав для міської влади кілька дуже конкретних пропозицій – зокрема, щоб Ужгород на офіційному рівні долучився до Міжнародного дня йоги, проведення якого підтримали вже понад два десятки українських міст. «Йога не є жодною релігією. Це духовні вправи для тіла і розуму», – зазначив пан Бхарті. Ще він запропонував провести в Ужгороді Дні індійської культури. Уже найближчим часом такий тижневий захід почнеться у сусідньому із Закарпаттям Львові, де будуть виступи індійських музикантів, показ індійських фільмів, моди, фестиваль індійської кухні.

Також уряд Індії надає можливість 25 українським фахівцям без оплати пройти навчання за будь-яким із 65 напрямків підготовки – скажімо, з ІТ-технологій, аудиту, економіки, розвитку сільської місцевості тощо. Уся інформація щодо цього є на сайті Посольства Індії в Україні.

Богдан Андріїв подякував за теплі відгуки про місто, відзначив індійських студентів, які навчаються в Ужгородському національному університеті, і запевнив, що ми будемо раді вітати й індійських туристів, і бізнесменів із діловими пропозиціями. Він наголосив, що всі ініціативи міська влада охоче підтримує, це буде дуже цікаво й ужгородцям, і гостям нашого міста.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS