Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 39 (912) МІСЬКИЙ ГОЛОВА УЗЯВ УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛАМИ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ

7-го жовтня керівники Закарпаття та Ужгорода – голова обласної адміністрації Геннадій Москаль, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто і міський голова Богдан Андріїв зустрілися з Послами країн Вишеградської четвірки.

Зустріч із Надзвичайними і Повноважними Послами Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, Словацької Республіки Юраєм Сівачеком, Чеської Республіки Радеком Матулою і членами делегацій відбулася в колонному залі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Обговорили з дипломатами питання співпраці та перспективи її розширення. Ерно Кешкень порушив болюче питання освітнього закону, висловивши сподівання на пошук компромісу, і почув слова підтримки від керівників Закарпатської області.

Юрай Сівачек висловив думку щодо необхідності укладання договорів про захист трудових відносин з українцями, які працюють за кордоном. Такий позитивний досвід уже має Словаччина. Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив на підтримці розвитку транспортної інфраструктури двох країн, зокрема залізничного сполучення. Геннадій Москаль, у свою чергу, повідомив про відкриття словацької школи в селі Анталовцях і підтримав висловлені дипломатом тези.

Радек Матула зазначив, що Закарпаття є прикладом успішної реалізації транскордонного співробітництва. Чехія, хоч і не є безпосереднім сусідом України, була і залишається надійним партнером у втіленні спільних соціально значущих проектів.

Закарпаття стало четвертим регіоном Заходу України, де Посли країн Вишеградської четвірки проводять такі зустрічі із представниками місцевої влади. Мета візитів – відчути атмосферу і настрої у регіонах, обговорити економічні аспекти співпраці. Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні висловив також бажання зустрітися зі студентською молоддю, адже саме молодь є носієм прогресивних та актуальних ідей і цілей. Така зустріч відбудеться зі студентами Ужгородського національного університету.

Геннадій Москаль запросив поважних гостей відвідати фестивалі, які цими вихідними відбудуться на Ужгородщині та Мукачівщині.

Богдан Андріїв привітав дипломатів Вишеградської четвірки в Ужгороді, побажав приємного перебування і відзначив, що наше місто історично й архітектурно, культурою та елементами традицій поєднане з усіма країнами, які представляють Посли. Також у кожній із цих країн є міста-побратими Ужгорода, і тепер з ними триває активна робота над спільними проектами, які реалізовуватимуться в рамках програм транскордонної співпраці за підтримки Європейського Союзу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS