Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 39 (912) ВОДНО-СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС НАДЗВИЧАЙНО ПОТРІБЕН УЖГОРОДУ. Аби тренувалися спортсмени, підтримували здоровий спосіб життя мешканці й гості міста

На початку тижня відбулася чергова зустріч народного депутата України, чемпіона світу і Європи з плавання, голови міжфракційного депутатського об’єднання «Здорова нація», заступника голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Верховної Ради Дениса Силантьєва з керівництвом Ужгородської міської ради щодо можливостей реалізації інвестиційного проекту «Будівництво рекреаційно-оздоровчого, спортивного і розважального центру на геотермальних джерелах Ужгорода».

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що в Україні немає належного сучасного водного комплексу для тренувань плавців, які захищають честь нашої країни. Водно-спортивний комплекс надзвичайно потрібен Ужгороду – аби могли тренуватися спортсмени, підтримувати здоровий спосіб життя мешканці й гості міста, для поліпшення рекреаційної привабливості міста і Закарпаття загалом. Міська влада зацікавлена в реалізації цього проекту і готова зробити все від неї залежне. Попередня розрахункова вартість такого об’єкта – близько 300 мільйонів гривень, що абсолютно нереально для фінансових можливостей Ужгорода. І навіть підготовка проектно-кошторисної документації, її державна експертиза, без чого немає шансів претендувати на державне фінансування, залучення фондів, коштуватиме 4-5 мільйонів гривень, а за таку суму можна повністю розв’язати якісь інфраструктурні проблеми міста. Тому наразі ухвалено тільки рішення сесії міської ради про дозвіл на підготовку проекту відведення земельної ділянки. Очікується встановлення охоронної зони Ужа, адже комплекс планується розмістити поблизу Боздоського парку і річки, а цей документ поки що перебуває на розгляді в Міністерстві екології та природних ресурсів України. Коли така зона буде встановлена, можна буде переходити до розробки детального плану території.

Денис Силантьєв підкреслив, що спорудження комплексу має значення не лише для розвитку спорту, підтримки здоров’я, це – ще й важлива складова соціально-економічного розвитку держави. Тим більше, що в населення дуже великі проблеми зі здоров’ям і потрібно вкладати гроші не тільки в медичну допомогу, а й у профілактику захворюваності. Тому він, зі свого боку, і надалі допомагатиме Ужгороду реалізувати проект створення водно-спортивного комплексу.

Голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький навів приклад, що лише за наслідками цьогорічного Чемпіонату світу з водних видів спорту в Будапешті спрогнозували подальше збільшення там кількості туристів на 40%.

За результатами зустрічі домовилися про два листи, які скерує міська влада Ужгорода до центральних органів влади у Києві, про активізацію діяльності робочої групи з реалізації проекту, визначення покрокового плану дій. Денис Силантьєв також пообіцяв звернутися по підтримку до депутатів, поцікавитися в Мінекології, Фонді регіонального розвитку та інших центральних структурах, що можна зробити для реалізації проекту геотермального комплексу в Ужгороді.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS