Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (469) Через сказ в Ужгороді відстрілюватимуть бродячих псів. Тож бережіть своїх домашніх улюбленців

Надзвичайна подія в Ужгороді почалася із дуже типового і буденного випадку: хлопчик підібрав на вулиці нічийну, схоже загублену, німецьку вівчарку і приніс додому. Але вже за кілька днів пес став кволим, з пащі в нього потекла слина. Втім ніхто з родини не запідозрив тяжкого захворювання, аж поки 12 січня собака вранці не покусав 33-річну маму дитини.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Рана на передпліччі вия-вилася значною, жінка звернулася у травмопункт міської лікарні, де її госпіталізували, призначивши лікування та антирабічну вакцину. А собака буквально за кілька годин загинув. Його труп доставили у ветеринарну амбулаторію для дослідження і згодом отримали шокуючий висновок: пес хворів на сказ. Звичайно, всім, хто перебував у контакті з чотирилапим другом, відразу призначили курс антирабічних щеплень, адже це єдиний порятунок від смертельної інфекції.

Коли про НП повідомили міського голову Ужгорода, він одразу видав розпорядження про двомісячний карантин по сказу. В середу вранці з цього приводу зібрали виконком, і було прийнято рішення про відстріл бродячих псів та інші заходи (див. на стор. 10).

Як повідомив прес-секретар Ужгородської міськради Олег Подебрій, відловом тварин займатиметься КАТП, якому будуть надані для цього 2 спеціальні машини. Пневматичну зброю вже закуплено, виділено гроші для придбання ампул з отрутою. Відстріл має проводитися у присутності міліції. Безперечно, шкода нещасних псів, але тут на терези поставлено здоров’я і навіть життя ужгородців, тому без жорстких дій не обійтися. Популяція безпритульних тварин дуже зросла. За даними головного державного санітарного лікаря Ужгорода Василя Петричка та начальника управління ветеринарної медицини міста Юрія Сенинця, порівняно з 2002-м минулоріч кількість постраждалих від укусів бродячих собак зросла в 4,5 раза, відповідно так само зросла кількість щеплених проти сказу. А вакцинація тільки однієї людини обходиться державі в 300 ??? грн. Цікаво, що в 2002 р. з 241 покусаного 74% постраждали від відомих (тобто своїх чи сусідських) псів і лише 25% — від невідомих, то в 2007-му співвідношення помінялося “на користь” бездомних: 52% проти 48%.

Звідки взялося стільки бродячих тварин? У лютому 2006 року Верховна Рада прийняла Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, і вже у квітні відлов безпритульних собак призупинили. Їхня популяція почала зростати добре якщо в арифметичній прогресії. Стаття 16 зазначеного Закону пропонує регулювати цей процес “методом біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування — методами евтаназії”. На жаль, ці європейські методи нам не по бюджету. Втім у ст. 17 цього ж Закону передбачено умертвлення тварин, зокрема при регулюванні чисельності тварин, що не утримуються людиною, якщо вони хворі на сказ чи інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання; за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці. Але при цьому ставляться чіткі вимоги: умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин.

Як буде у нас — дай Бог, не бачити: сподіваємося, тварин відловлюватимуть до світанку, поки вулицями ще не ходять люди. А тим часом міська влада звертається до власників собак: не випускайте своїх чотирилапих друзів на вулицю без намордника й ошийника — це грубе порушення Правил утримання собак, і такий пес вважається бродячим, відповідно, його можуть убити. А від себе додамо: може, знаючи, яка небезпека загрожує улюбленцям багатоповерхівок, добрі люди дадут їм прихисток. Адже далеко не всі тварини на наших вулицях по-справжньому безпритульні, деякі з них зможуть знайти господаря.

P.S. За телефонами 0-62 та 2-54-12 прийматимуть заяви про місцезнаходження бродячих псів.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS