Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (469) Сесія. Централізоване теплопостачання забезпечуватиме лише “Уж-тепло”

За це проголосували депутати на 32 пленарному засіданні чергової IV сесії Ужгородської міськради. Вони припинили діяльність КП “Енергетичні системи м. Ужгорода”, приєднавши їх до КП “Уж-тепло”.

Мер пояснив необхідність цього кроку усуненням нерівномірного розподілу коштів, адже “Енергетичні системи” обслуговували переважно бюджетні заклади, для котрих установлено набагато вищі, ніж для населення, тарифи, а “Уж-тепло” — навпаки. Втім, на етапі зведення міні-котелень для шкіл і садків таке невелике комунальне підприємство було потрібним, вважає Сергій Ратушняк і запевняє, що персонал ліквідованого КП роботу не втратить — він просто перейде під юрисдикцію “Уж-тепла”. І це логічно, адже котельні внаслідок реорганізації не зникнуть.

Втім, першим того вівторка в сесійній залі обговорювали протест прокуратури Ужгорода на рішення ради про створення КП “Басейн “Дельфін”, внесений за зверненням частини педагогічного колективу гімназії. На розгляд таких документів надається 10 днів, і, власне, саме тому сесію скликали так терміново. Депутати протест в. о. прокурора відхилили, а потім ще й висловили недовіру директору гімназії, котрий перешкоджає виконанню рішення сесії, не підписуючи акт прийому-передачі басейну гімназії на баланс управління майном міста. Така недовіра, до речі, дозволяє управлінню освіти звільнити пана Гиндрюка із займаної посади.

Освітян стосувалося ще одне рішення — про передачу ЗОШ № 4 (Жупанатська, 10) в оперативне управління ЗОШ № 21 зі словацькою та українською мовами навчання. Правда, за умови, що на реконструкцію приміщення буде виділено по 2 млн. грн. з обласного бюджету і зі сторони Словаччини. У цій же будівлі мають розташувати й Словацький культурний центр, про що домовилися нещодавно при зустрічі президенти України і Словаччини.

Задля ширшого залучення населення до занять фізкультурою і спортом депутати затвердили Програму активізації роботи для перетворення стадіону “Авангард” на базу олімпійської підготовки на 2008—2010 роки. Цьогоріч на фінансування цієї програми передбачено понад 1,5 млн. грн.

На вимогу Держбюджету-2008 за поданням Ужгородської ДПІ внесено зміни в розмір орендної плати за землю: якщо йдеться про короткострокову оренду (до 5 років), то орендарям доведеться сплачувати 5% від грошової оцінки земельної ділянки, а якщо про довгострокову (до 50 років) — 3%. Управління майном міста має внести зміни в чинні договори оренди протягом місяця.

З метою покращення надання медичної допомоги ужгородцям і залучення альтернативних джерел фінансування галузі охорони здоров’я депутати ухвалили рішення “Про благодійний фонд “Муніципальна лікарняна каса”. Члени “Лікарняної каси” матимуть змогу отримати відшкодування витрат на медикаменти при стаціонарному лікуванні, натомість мають сплачувати щомісячні членські внески.

Насамкінець прозвучала відповідь Водоканалу на протокольне доручення депутатів про подовження вранішнього графіка подачі води до 9-ї години. Керівництво КП вважає, що це можливо за певних технічних умов, і міський голова доручив управлінню економіки підготувати пропозиції щодо додаткового фінансування для їх реалізації.

• • •

Екстрене засідання міської ради в п’ятницю було спричинене двома надзвичайними подіями: несподіваним 10-хвилинним відключенням газу на вул. Лавріщева у приватному секторі й 11 багатоповерхівках 23 січня близько 18-ї години, яке дивом не призвело до вибуху, та випадком покусання жінки скаженим собакою. Сергій Ратушняк окреслив ситуацію щодо обох проблем, і депутати підготували з цього приводу звернення до Прем’єр-міністра України, МНС, МВС, Генеральної прокуратури та СБУ (текст звернень див. на сайті Ужгородської міськради rada.uzhgorod.ua).

Також прийнято рішення про справляння плати за використання міських земель із “Закарпатгазу” в розмірі 10 грн. за кожні 1000 м3 проданого газу; спеціальний фонд бюджету розвитку збільшено на 2,7 млн. грн., а для фізичних та юридичних осіб, що працюють на території міста, але не зареєстровані платниками податків у м. Ужгороді, при приватизації земельних ділянок несільськогосподарського призначення шляхом викупу встановлено коефіцієнти 2 для підприємств промисловості та 3 — для комерційної діяльності.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS