Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 31 (904) ВЛАДА БУДЕ ЗМУШЕНА ЗАСТОСУВАТИ МЕХАНІЗМ ПРИЗУПИНЕННЯ СОЦВИПЛАТ до тих, хто неналежно виконує батьківські обов’язки

В Ужгородській міській раді днями відбулося засідання координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Петіка, заступника міського голови Ужгорода Олександра Білака, депутатів міської ради Юрія Мандича, Мирослава Горвата, Євгена Прозора, керівниці Закарпатського обласного благодійного фонду «Благо» Елеонори Кулчар, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» Віллі Папа та інших ромських громадських активістів, представників управління освіти Ужгородської міської ради, Управління патрульної поліції Ужгорода і Мукачева.

Олександр Білак розповів присутнім про випадок цього тижня на залізничному вокзалі, коли виявили трьох ромських дітей, які жебракували і нюхали клей. Він також зазначив, що у ЗМІ, в мережі Інтернет дуже багато обурених відгуків стосовно поведінки ромів, а на останній прийом міського голови приходили мешканці вулиці Андрія Палая (колишня Тельмана) з колективним зверненням з цього приводу – тому питання гостре, потребує врегулювання; але слід наголосити, що тут ідеться не про якусь національну нетерпимість чи упереджене ставлення, а власне про проблеми безпритульності та бездоглядності дітей.

Олександр Петік, зауваживши, що знає про кадрові проблеми, нестачу працівників, попросив представників патрульної поліції, Національної та ювенальної поліції об’єднати зусилля в цьому напрямку. Він звернувся до ромських активістів із проханням ставитися до цього питання з розумінням, повідомляти про такі випадки, не замовчувати їх, а дітей залучати до навчального процесу.

Мирослав Горват запевнив, що і він як депутат, і представники ромських громадських організацій занепокоєні таким станом речей, зацікавлені в тому, аби не виникало напруження та конфліктів у місті, тож намагатимуться проводити ще більше роз’яснювальної роботи серед ромського населення. Разом з тим, потрібно задіяти всі служби – Службу у справах дітей, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення, управління освіти, поліцію. Змінити ситуацію, що склалася в місті, можна тільки спільними зусиллями. І оскільки це проблема не тільки Ужгорода, то її треба порушувати на обласному рівні також.

«Коли ми домовляємося про співпрацю, завжди говоримо про взаємність, – звернувся до ромських лідерів Олександр Білак. – Якщо ми говоримо про інтеграцію та інклюзію, то ці питання також автоматично означають взаємну відповідальність. Міська влада виконує взяті на себе зобов’язання, тому прошу представників ромських громадських організацій довести до відома всіх, що за порушення законодавства, правил потрібно буде відповідати. Ми будемо вимушені застосувати механізм призупинення соціальних виплат до тих батьків, чиїх дітей будемо затримувати так, як учора. Складено протоколи, документи направлені в управління праці і соцзахисту. І не має значення, чи це ужгородські діти, чи з інших регіонів, – так само складатимуться протоколи і направлятимуться до відповідних інстанцій».

Досягнуто домовленостей з обл-держадміністрацією про комплекс заходів та спільних дій у напрямку профілактичної роботи і про заходи впливу на вже виявлених порушників. Питання захисту прав дітей і надалі перебуватиме на постійному контролі керівництва області й міста.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS