Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 29 (902) «АКТИВНЕ ЛІТО – ЩАСЛИВІ ДІТИ» – проста формула від ужгородських волонтерів

Кожна дитина повинна бути щасливою – у цьому переконані активістки громадської організації «Щасливі діти». Тому вони реалізовують усілякі проекти, спрямовані на дітей різних категорій, – масові акції, сімейні свята, дитячі літні табори. Нам випала нагода завітати до «казкового будиночка», де саме розмістився табір, і поспілкуватися з керівницею ГО «Щасливі діти» Ольгою Павловою.

– Кому першому прийшла ідея створення дитячого табору такого зразка і що стало поштовхом до розвитку цієї ідеї у справжній проект?

– Немає першого – ідея належить нам усім. У нас дружний колектив, усі – волонтери, які прийшли сюди за покликом серця. Цей табір є тільки одним із наших численних задумів. Є в нас проекти, спрямовані на конкретні категорії діток, наприклад переселенців, малозабезпечених тощо, а є такі, котрі об’єднують усіх. От як форум-фестиваль «Місто щасливих дітей», що відбувся у червні. Там було багато локацій з активностями, конкурсами, майстер-класами. То був величезний захід. Тепер влаштували табір. Далі хочемо організувати щось на кшталт клубу для мам – адже, щоб діти були щасливими, повинні бути щасливими і батьки. Багато хто вважає, що мама в декреті нічого не робить, бо ж вона «сидить удома». Але, повірте, жінки-мами не те що шалено втомлюються – вони емоційно і психологічно вигорають. Тому ми готуємо проект, спрямований і на жінок, і на дітей одночасно.

– Як довго існує ваш проект літнього табору?

– Табір діє вже другий рік поспіль. Минулого року було три зміни, цього року ще не знаємо напевне – наразі щойно перша. Чи буде друга, – побачимо, бо все вирішується колегіально і з огляду на потреби суспільства. Ну, і на наші можливості, звісно. Дуже часто батьки звертаються до нас, просять, щоб ми це робили, бо літо, як-не-як, діти відпочивають і їм треба кудись себе подіти. Ось так-от. Загалом, поки в нас самих є бажання і горять очі, – ми це робимо.

– Відомо, що у вас діє особлива система, завдяки якій відпочинок дитини в таборі може бути або безплатним, або з великою знижкою. Розкажіть про це трохи детальніше.

– Робити табір повністю безкоштовним ми, на жаль, не можемо, тому що дітей треба годувати, треба купувати витратні матеріали, треба оплачувати комунальні послуги. Зважаючи на те, що ми громадська організація, на це фінансування просто немає. Тому ми придумали систему, за якою благодійні внески батьків за чотирьох дітей витрачаються і на місце для дитини з малозабезпеченої сім’ї. Позаяк ми не є комерційною організацією, то в нас витрати йдуть тільки на організацію цього табору. Тож завдяки батькам, котрі віддають у табір свою дитину, інша малеча має можливість так само гарно проводити час, як і всі, незалежно від соціального чи матеріального стану родини. Батьки розуміють, що їхні діти не просто так перебувають у таборі, –розуміють, що забезпечують відпочинок не лише своєї, а й чужої дитини, сім’я якої, на жаль, не може оплатити повної вартості. Бо ця дитина так само має бути щасливою.

– У вас дуже насичена розважальна програма. За такий короткий термін малечу вже і возили на конях, знімали на телеканалі «Тиса», діти побували на полігоні і ще дуже багато де. Розкажіть детальніше про ваш розпорядок дня.

– Про все одразу й не розповіси. Ми вже й «Воєводино» відвідали, і цілу купу всіляких майстер-класів, конкурсів, квестів проводили, навчали дітей робототехніки, знайомили їх з екзотичними тваринами і говорили про відповідальність за братів наших менших, декорували акваріуми і заселяли їх креветкми. Наш розпорядок дуже різний, але стабільно в нас – ланч, обід і підвечірок. Табір діє від 10:00 до 18:00. Якщо хтось потребує більше інформації та фотозвіт про те, як дітки проводять час, то ласкаво просимо на нашу офіційну сторінку у Фейсбуці: www.facebook.com/shaslyvidity. Там усе детально зафільмовано. А ще наприкінці серпня вийде телепрограма, яка розповість про наше активне літо.

– Робота з дітьми завжди є виснажливою, і, звичайно ж, без проблемних ситуацій не обійтись. А через те, що діти – це велика відповідальність, потрібно знаходити максимально делікатні шляхи розв’язання цих проблем. По секрету – поділіться найчастішими складностями в роботі волонтера такого типу.

– Є великий секрет – це любов. Коли ти любиш дітей і не ставиш себе вище за них, коли ти нарівні з ними, а не авторитарний керівник, коли ти їхній друг і діти це розуміють та відчувають, – тоді все у вас вийде. З одного боку це трошки складно, бо діти починають виходити за певні рамки і дозволяють собі те, чого не варто було б дозволяти. Часто буває нелегко їх контролювати, але водночас ми не утискаємо особистості дитини, ми даємо можливість проявити себе і намагаємося у складних ситуаціях, без яких у нашій роботі не обійтись, домовлятися з дитиною. Тобто, маючи терпіння, маючи любов до дітей, це насправді не так уже й складно, як здається.

– Наостанок, можливо, ви б хотіли сказати якесь заключне слово від себе і від організації загалом, аби ще більше людей, волонтерів долучалося до вашої благородної справи.

– Я б хотіла нагадати, що громадська організація – це не є контора двох-трьох осіб. Це – об’єднання громади, і будь-яку ініціативу, будь-яку добру ідею ми радо вітаємо. Ми відкриті для всіх у будь-який час. Буває таке, що люди хочуть десь комусь допомогти, але не знають, як себе застосувати. Чи то волонтери, чи то люди, які мають власний бізнес і хотіли б долучитися фінансово. Тут ініціативних тільки вітають. А взагалі наше офіційне кредо – «…і нехай кожна дитина буде щасливою!».

Тетяна БОЦЬ, студентка відділення журналістики УжНУ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS