Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (901) БРИГАДА «ХОСПІС УДОМА» ОТРИМАЛА НОВУ МАШИНУ за кошти міського бюджету Ужгорода

Автомобіль Fiat Qubo цієї середи передали ужгородській виїзній бригаді паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс удома», яка з кінця січня працює при міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Придбали автомобіль через електронну систему публічних закупівель ProZorro за кошти міського бюджету Ужгорода, вартість – 327 тисяч гривень. Ця автівка дає можливість не лише виїздити бригаді до важкохворих, а й, за потреби, перелаштувати сидіння і привезти лежачого хворого до медичного закладу.

Міський голова Богдан Андріїв зустрівся з колективом бригади паліативної допомоги. Головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак розповіла, що від початку роботи цієї групи, майже за півроку, вже взято на обслуговування 77 пацієнтів. Щодня роблять 8-10 виїздів до важкохворих із онкологічними недугами, тих, хто, скажімо, переніс інсульт, ампутацію через цукровий діабет тощо.

У складі бригади 9 фахівців, які попередньо пройшли додаткову підготовку з надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, три медичні сестри, психолог, два соціальні працівники, духівник, водій.

У розмові з міським головою медики відзначали, що виїзній бригаді доводиться суттєву допомогу надавати також рідним і близьким пацієнтів – підтримувати психологічно, навчати, як правильно доглядати таких хворих. Ішлося і про те, що, на жаль, усе більше не тільки літніх, а й значно молодших ужгородців потребує паліативної допомоги, тож украй потрібен стаціонарний хоспіс, де невиліковно хворим можна було би полегшувати страждання, забезпечувати достойну якість життя і постійний догляд.

Богдан Андріїв подякував бригаді за непросту працю, адже вона пов’язана з трагедіями цілих родин, розповів про напрацювання щодо будівництва майбутнього стаціонарного хоспісного закладу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS