Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (901) В УЖГОРОДІ ВИВЧАЛИ СТАН ОЧИСНИХ СПОРУД МІСЬКОГО ВОДОКАНАЛУ

Питання безпеки в місті розглянули цієї середи на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) Ужгородської міської ради.

Зокрема, обговорили необхідність розробити чіткий алгоритм дій усіх служб, організацій, які залучаються в разі виявлення ртуті, – письмовий документ повинен регламентувати всі процедури: від збирання до перевезення, утилізації небезпечної речовини.

Розглянули і питання стану будівель, розрахованих на масове перебування людей. Міський голова Богдан Андріїв доручив спеціалістам міської ради спільно з ДСНС та поліцією провести перевірки, чи достатньо виходів із таких будівель для кількості людей, на які вони потенційно розраховані, чи не перебуває там зазвичай більше відвідувачів, чи розроблено заходи і плани евакуації на випадок надзвичайних ситуацій, пожеж. Наголошувалося, що чимало розважальних закладів, кафе, ресторанів в Ужгороді містяться в підвалах чи, навпаки, на верхніх поверхах будівель, – тому потрібно подбати про заходи безпеки в разі надзвичайних ситуацій, виникнення паніки.

Детально проаналізували, скільки і яких проведено в місті протипожежних навчань, відповідальні працівники чи керівники котрих узяли в них участь. Незабаром відбудуться масштабні навчання для освітян на базі одного з навчальних закладів міста.

Богдан Андріїв акцентував на тому, що управлінню освіти слід ще раз перевірити, чи не захаращені, особливо з огляду на проведення в літній період ремонтних робіт, у якихось школах або садках подвір’я; до початку нового навчального року подбати про наявність вогнегасників і протипожежних засобів, актуальних схем евакуації, відповідальних осіб, котрі пройшли належне навчання. До 1 вересня управлінню освіти доручили також видалити з територій шкіл і садочків аварійно небезпечні дерева, гілки.

За дорученням міського голови комісія у складі працівників Ужгородського водоканалу, відділу державного архітектурно-будівельного контролю та інших підрозділів міської ради спільно з ДСНС вивчить стан забезпечення міста протипожежним водопостачанням, наявність і справність гідрантів. Ішлося і про старі, ще з часів Чехословаччини, гідранти – за словами директора комунального підприємства «Водоканал м. Ужгорода» Станіслава Карташова, підземні комунікації до них є справними; ремонту й відновлення потребують наземні установки, і це поступово буде робитися. Особливу увагу звернуть на те, чи є визначені нормативними вимогами засоби захисту від пожеж у новозбудованих житлових та офісних спорудах.

• • •

До планового порядку денного засідання комісії, за наполяганням міського голови, внесли ще одне питання – про стан очисних споруд міського водоканалу. Для вияснення цього виїхали безпосередньо на місце, оглянули, як працюють системи.

Станіслав Карташов детально доповів про найгостріші проблеми, руйнування бетонних та інших конструкцій, перенавантаження, які тут уже стали постійними. Будувалися очисні споруди понад чотири десятиліття тому, розраховані вони на значно меншу кількість населення; з часу спорудження не лише не модернізувалися, а й комплексно не ремонтувалися, вичерпали свій ресурс. Постійно триває робота із залучення партнерів, європейських грантів, інвестицій для будівництва нових очисних споруд, суттєву модернізацію систем, бо кошти потрібні чималі.

Акт обстеження споруд передадуть і Закарпатській обласній адміністрації, й обласній раді, щоб залучити всі можливості якісно очищувати стоки Ужгорода.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS