Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (901) ВПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ В УЖГОРОДІ і долучення міста до проекту USAID обговорили представники влади, громади та експерти

Дискусії щодо впровадження громадського бюджету (бюджету участі) в нашому місті відбувалися цього вівторка у форматі «круглого столу» в історико-культурному центрі «Совине Гніздо».

Міський голова Богдан Андріїв привітав гостей, які приїхали до Ужгорода: В’ячеслава Зубенка, генерального директора Інституту бюджету і соціально-економічних досліджень (проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження»); Катерину Борисенко, менеджера проекту, представницю ГО «Соціал Буст»; Андрія Пелехатого, експерта Інституту Регіонального Розвитку, співробітника Інституту регіональних досліджень імені Долішнього НАН України; а також науковців УжНУ, активних ужгородців. Міський голова відзначив, що громадський бюджет запроваджено торік в Ужгороді вперше, але ця ініціатива мала активний відгук громади, подано кілька десятків проектів, більш як половина з них під час голосування здобула значну підтримку містян, уже почалася їх реалізація. Він наголосив: «Це дуже добра практика, бо залучає мешканців до вирішення питань, які важливі для них, дає можливість реалізувати креативні проекти».

В’ячеслав Зубенко розповів, що Ужгород є 37-им містом, яке тепер зможе користуватися також підтримкою грантової програми проекту USAID; Ужгороду вже передано електронну систему для роботи з громадським бюджетом, представлено її можливості. Це дозволить ще ширше долучати громаду до співпраці з владою, сприятиме зростанню кількості і якості проектів у рамках громадського бюджету.

Про можливості для громади із залучення бюджетних коштів на інфраструктурні проекти, роль у цьому громадських організацій говорили депутати Ужгородської міської ради Олександр Ігнат і Микола Сюсько. Підсумовували досвід першого року використання інструменту громадського бюджету науковець УжНУ Тетяна Бутурлакіна і заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок.

На 14 проектів у рамках громадського бюджету, як поінформував Ігор Фартушок, переважно щодо дитячих спортивних та розважальних майданчиків, уже наступного тижня буде готова проектно-кошторисна документація з висновками державної експертизи і почнеться їх реалізація, 4 проекти вже втілюються, ще один буде подано на розгляд наступної сесії міськради.

Які найкращі світові практики впровадження бюджету участі, як підготувати успішний проект, як його подавати, популяризувати власну ініціативу, як голосувати за громадські проекти, втілювати задумане і моніторити реалізацію проектів, які механізми, роль в усіх цих процесах і влади, і громади, об’єднань громадян – усе це було предметом обговорення. Домовилися, що продовжиться вивчення цих питань на семінарах, наступних зустрічах у тісній співпраці з програмою проекту USAID.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS