Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (901) ЯК ОФОРМИТИ ПРИБУДИНКОВУ ТЕРИТОРІЮ? Про це в Ужгородській міськраді розповіли керівникам ОСББ і ЖБК

Засідання «круглого столу» на тему «Оформлення прибудинкових територій ОСББ і ЖБК» за участю керівників Ужгородської міської ради – начальника відділу землекористування Олександра Чепкого, начальника управління містобудування та архітектури, головного архітектора міста Олега Боршовського, начальниці відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Марини Куберки, голів ОСББ, ЖБК днями відбулося в Ужгороді.

Олександр Чепкий розповів про встановлений тимчасовий порядок оформлення земельних ділянок прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків для ОСББ, ЖБК. Тепер ОСББ оформляють прибудинкові території в постійне користування, оскільки законодавчо не врегульована процедура оформлення прибудинкової території ОСББ у власність, хоча статтею 42 Земельного кодексу України передбачена можливість оформлення прибудинкової території або у власність, або в користування. Керівник земельного відділу також повідомив, що готуються зміни до тимчасового порядку оформлення прибудинкової території в Ужгороді, які спростять цю процедуру.

Олег Боршовський зазначив, що рішення сесії, яким було затверджено новий Генеральний план міста Ужгорода, скасоване, тому наразі єдиним документом, який може бути підставою для надання дозволу на розробку технічної документації прибудинкової території, є детальні плани територій, які тепер замовляє міська рада. У детальних планах можливо встановлювати межі прибудинкових територій на житловий будинок чи групу будинків. Зацікавлені ОСББ можуть звернутися в управління архітектури із відповідними заявами про включення у план виготовлення детальних планів територій.

На завершення Марина Куберка сказала, що, за інформацією Мінрегіонбуду України, Кабмін надав можливість ОСББ, утвореним у будинках, які не під’єднані до централізованого теплопостачання, скористатися програмою «теплих кредитів». Відповідною постановою внесені зміни в Порядок використання бюджетних коштів для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергоощадності.

Також було поінформовано про створення Ради голів ОСББ, ЖБК при міському голові.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS