Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (896) ПРО РЕМОНТИ, ОЧИЩЕННЯ УЖГОРОДА ВІД РЕКЛАМИ, НОВИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ спілкувалися керівники міста з журналістами

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, керуюча справами виконкому міської ради Олена Макара, секретар міськради Андріана Сушко зустрілися цього тижня з журналістами.

Прес-конференції в Ужгородській міській раді відбуватимуться щомісяця, аби, за словами міського голови, представники ЗМІ мали можливість дізнаватися більше про роботи, що проводяться в місті, події, ставити запитання, які їх цікавлять, а отже – цікавлять громаду і потребують реагування. Богдан Андріїв відзначив, що міська влада відкрита, завжди з задоволенням спілкується з пресою, бере участь у телепередачах і готова якнайширше інформувати громаду про свою діяльність. Він коротко поінформував про роботи, які тепер виконуються в Ужгороді, – капітальні й поточні ремонти вулиць, внутрішньоквартальних територій, покрівель будинків, ремонтні роботи у школах та дитсадках.

Міський голова заперечив думку, що є якесь протистояння, – такі розмови надумані, стверджує він. На його переконання, не може бути в раді опозиції, адже всі депутати зацікавлені у розвитку Ужгорода. Є конструктивний діалог із обласною владою, практично щотижня відбуваються зустрічі з керівниками краю щодо питань життєдіяльності міста. Днями був візит до Ужгорода Президента України Петра Порошенка, який дав старт безвізовому режиму саме в нашому краї. Захід проведено на достойному рівні, зауважень до роботи керівництва міста не було.

Учасники прес-конферен­ції відповідали на запитання журналістів. Богдан Андріїв прокоментував, зокрема, ремонт історичної частини міста, оновлення вулиць Корзо, Волошина, повернення статусу пішохідної вулиці Духновича. Він пояснив, що вносяться зміни до Програми реконструкції центральної частини міста. Торік працювали на Петефі, аби перед реконструкцією покриття завершити ремонти будинків, тепер продовжать роботи на правобережній частині. Щодо вулиці Духновича, то її не можна зробити пішохідною, бо там міститься міська податкова і цією вулицею є проїзд на вулицю Волошина, де обласна податкова, на Капітульну, де дитсадок, а також до Ужгородського замку. Відремонтувати саму дорогу складно, адже вона викладена річковим каменем і архітектурно-художня рада заперечує, щоб не порушити автентичності.

Стосовно площі Петефі Богдан Андріїв зазначив, що тільки недавно завершено ревізію всіх мереж – водогону, каналізації, які прокладали ще за часів Австро-Угорщини, а також ліній електропередачі та газових мереж. Тепер проект на експертизі.

Передбачається мощення площі бруківкою, яку раніше демонтували з інших вулиць і яка перебувала на відповідальному зберіганні КП «КШЕП». Однак уже за кілька днів на Петефі проведуть поточний ремонт.

Журналістам розповіли і про те, чому затягнулася в часі розробка стратегії міста. Міський голова поінформував їх, що погляди членів робочої групи, котрі працювали над документом, розділилися, було вирішено оголосити конкурс і запросити фахівців, аби вони підготували стратегію розвитку міста. Тепер відбувається реєстрація на ProZorro, буде відбір експертного інституту, який виконуватиме розробку стратегії. Технічне завдання, завдяки напрацюванням представників різних інституцій міста, вже підготовлено.

Заступник міського голови Ігор Фартушок, відповідаючи на запитання про об’єднання територіальних громад, сказав, що наразі звернень до Ужгородської міської ради від найближчих сіл стосовно об’єднання не було. Міська рада направила відповідні листи до сільських рад усіх найближчих сіл, та позитивної відповіді з цього приводу не отримала. Але ж об’єднання громад – справа добровільна, нагадав Богдан Андріїв.

Також повідомили, що триває робота, спрямована на придбання для новоствореного комунального підприємства 20 нових автобусів – вони повинні вийти на маршрути орієнтовно восени, після всіх тендерних процедур; на яких маршрутах їздитимуть, буде вирішуватися згодом. На жаль, перевізники мають кадрову проблему – є гостра нестача водіїв, бо чимало фахівців виїздить за кордон.

Прокоментували і питання розміщення зовнішньої реклами. Як було наголошено, міська влада системно працює над тим, аби звільнити центр міста й основні транспортні кола від засилля реклами. Результати всі бачать. Із підприємцями, котрі мали чинні договори про розміщення рекламоносіїв, домовилися, що вони звільнять місця в центрі, а натомість їм нададуть альтернативні. Саме тому виконком ухвалює рішення про надання дозволів на розміщення рекламоносіїв у нових місцях або там, де були демонтовані незаконно встановлені. Загалом же кількість зовнішньої реклами не зростає, а навпаки – суттєво зменшується. На цьоготижневому засіданні виконкому ухвалено рішення про заборону розміщення будь-яких рекламних конструкцій у центральній частині Ужгорода – на вулицях Корзо, Волошина, Гойди, Духновича, Фединця, Бращайків, Собранецькій, Мирного, Підгірній, Ольбрахта, Лучкая, Тихій, Капітульній, Довженка, Ракоці, Небесної Сотні, Берчені, у провулку Театральному, на площах Фенцика, Театральній, Петефі, Корятовича, Народній, Жупанатській, на набережних Незалежності, Православній, Київській.

Коментуючи питання про ремонти вулиць міста, Богдан Андріїв підкреслив, що загалом тепер акцент робиться на ті дороги, де інтенсивний рух, великі транспортні потоки. Керівництву міста відомо, що багато невеличких вулиць та провулків теж потребують ремонту, як і житловий фонд, але на все не вистачає фінансування, тож доводиться визначати пріоритети. Завершуються роботи з підготовки проекту ремонту тротуару на вулиці Гагаріна, буде влаштовано коловий рух на перехресті Перемоги – Легоцького – Баб’яка, заплановано і капремонт вулиць Легоцького, Можайського, інших. Розпочато нанесення розмітки на вулицях міста. Нарешті позитивно завершився другий тендер, уже наприкінці минулого тижня почалися роботи. Найчастіше їх проводитимуть уночі та у вихідні, коли на дорогах найменше транспорту.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS