Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (896) МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ТОВ «ЧОТИРИ ЛАПИ УКРАЇНА» підписала міська рада Ужгорода

14-го червня міський голова Богдан Андріїв і директорка зоозахисної організації ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександра Лісчишина підписанням меморандуму визначили засади співпраці у розв’язанні проблем безпритульних тварин в Ужгороді.

Команда із шістьох фахівців представництва міжнародної організації з кінця травня працює в обласному центрі Закарпаття – проводить безплатну стерилізацію, щеплення від сказу, ідентифікацію та реєстрацію собак-безхатченків. Директорка зоозахисної організації повідомила, що в Ужгороді задіяні мобільна клініка, двоє ветеринарів, двоє ловців, адміністратор і доглядальник тварин. Значну допомогу надають захисники з ГО «Барбос».

Попереду ще близько тижня роботи, а вже простерилізовано понад 90 собак. Усіх, як розповіла Олександра Лісчишина, відловлювали тільки гуманними методами, вручну. Чотирилапих узято на облік, вони мають блакитну бирку на вусі. До речі, представниця міжнародної організації відзначила, що й досі в Ужгороді є чимало собак із бирками, причепленими їм під час попередньої кампанії 2013 року. Отже, тварини добре почуваються, живуть у звичному середовищі, але головне – вони не принесли потомства, яке би збільшило кількість безпритульних тварин на міських вулицях. Загалом, після акцій і 2013 року, і теперішньої орієнтовно 90% собак-безхатьків в Ужгороді вже будуть стерилізовані.

Богдан Андріїв подякував захисникам тварин за роботу, яку проводять на волонтерських засадах, і наголосив:

– Безпритульні собаки на вулицях – значною мірою наслідок недобросовісного ставлення людей, котрі не дбають про тварин, викидають їх, як набридлі іграшки. Такі собаки не лише мучаться на вулицях, а й є небезпечними – стають агресивними, хворіють. Представники «Чотирьох лап» уже вдруге приїхали в Ужгород, і ми вдячні, що вони не байдужі до тварин та допомагають нашому місту. Діяльність українського представництва міжнародної організації сприяє і вихованню молоді, адже відповідальність та любов – найважливіші фактори у ставленні до тварин. Я сам маю трьох собак і категорично не сприймаю жорстокого ставлення до тварин, варварських методів знищення. Міська влада і надалі надаватиме всіляку підтримку, допомогу та сприяння захисникам тварин. Дякую також усім, хто долучається до постійної допомоги тваринам, якими опікується громадська організація «Барбос» у міському притулку.

Олександра Лісчишина теж подякувала ужгородцям за сприяння роботі зоозахисної організації, за допомогу при відлові. У багатьох інших містах, відзначила, доводилося стикатися з нерозумінням.

• • •

Цієї середи представники ТОВ «Чотири лапи Україна» спільно з Ужгородською організацією захисту безпритульних тварин «Барбос» провели просвітницьку акцію – на площі Театральній можна було поспілкуватися з представниками обох організацій, отримати відповіді на запитання, більше дізнатися про міський притулок для тварин, про те, як і чим їм допомогти, а ще кожен міг сфотографуватися зі 6-метровим песиком.

«Ми хочемо поговорити з ужгородцями про гуманне ставлення як до безпритульних, так і домашніх тварин. Також хочемо розповісти, що нам вдалося зробити впродовж трьох тижнів в Ужгороді. Щодо нашого надувного чотирилапого друга, то він з нами від 2012 року, приїхав із Румунії і допомагає привернути увагу перехожих до нашої акції», – сказала директорка зоозахисної організації «Чотири лапи Україна».


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS