Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (896) У МІСЬКРАДІ РОЗГЛЯНУЛИ ВАЖЛИВІ ПРОБЛЕМИ РОМІВ: потрібно проводити роз’яснення, інформаційно-просвітницькі заходи

Днями у міській раді Ужгорода відбулося засідання координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника міського голови Ігоря Фартушка, депутатів міської ради Юрія Мандича (на фото праворуч), Мирослава Горвата (на фото ліворуч), Євгена Прозора і Володимира Химинця, керівниці Закарпатського обласного благодійного фонду «Благо» Елеонори Кулчар, заступника голови Товариства ромів Закарпаття «Рома» та заступника голови Конгресу ромів Закарпаття «Праліпе» Сергія Чічака, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» Віллі Папа й інших.

Під час засідання розглянули одні з найголовніших проблем ромів – паспортизацію, легалізацію земельних ділянок і житлових будинків ромських поселень. Зазначалося, що багато ромів узагалі не мають документів про народження, документа, який посвідчує особу, належних документів на житло. Це ставить, у деяких випадках для цілих поколінь, ромів під загрозу безгромадянства. Також вони стають особливо вразливими, бо не мають доступу до основних послуг – соціальних виплат, працевлаштування, освіти.

Із переліком документів, необхідних для реєстрації місця проживання, процедурою оформлення паспортів ознайомили присутніх спеціалісти: начальник відділу реєстрації місця проживання Ужгородської міської ради Володимир Кравчук і начальниця Ужгородського міського відділу ГУ ДМС України в Закарпатській області Магдалина Баб’як.

Магдалина Баб’як зауважила, що основною причиною, яка унеможливлює оформлення паспортів громадянина України, є відсутність або втрата свідоцтва про народження, що не дає змогу ідентифікувати особу.

За словами Володимира Кравчука, від початку року відділ провів реєстрацію місця проживання близько 1000 ромських дітей. Існують проблеми і в проведенні реєстрації місця проживання, оскільки в окремих ромів помешкання в установленому порядку не внесено до реєстру житла. Володимир Кравчук наголосив, що потрібно проводити роз’яснення, інформаційно-просвітницькі заходи для ромського населення, аби підвищити їх обізнаність у цих питаннях.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS