Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 23 (896) ПРОЕКТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ обговорили під час зустрічі в Ужгородській міській раді

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок зустрівся з директоркою Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василиною Марко, іншими представниками Центру і волонтером Корпусу миру зі США Роландом Лавалі, який допомагає в роботі з людьми з особливими потребами.

Василина Марко розповіла, що ще 2015 року «Вибір» і Ужгородське товариство інвалідів праці та дитинства «Оптиміст» звернулися до Корпусу миру з проханням скерувати до них волонтера; з різних об’єктивних причин справа затрималася, але нарешті приїхав і вже працює Роланд Лавалі.

Волонтер повідомив – дуже гарною українською, яку, каже, вивчив за три місяці, – що приїхав зі штату Массачусетс, є бухгалтером за освітою, вже має досвід волонтерства в інших країнах. Йому дуже подобається Ужгород, і він має чимало ідей стосовно добрих справ для людей з особливими потребами.

За словами Василини Марко, співпраця зі США ужгородських організацій, які опікуються людьми з особливими потребами, розпочалася ще 1997 року з Корваллісом. Там найбільше вразила доступність міста для інвалідів, і тепер є можливості реалізовувати ці ідеї в Ужгороді. Напрацьовано чимало проектів, які подають у різноманітні програми для залучення фінансування. Вже до осені очікують спеціальне авто зі Швейцарії для перевезення інвалідів і започаткують у нашому місті соціальне таксі. Тому потрібні додаткові приміщення, зокрема гараж, склад гуманітарної допомоги тощо.

Принагідно пані Василина подякувала міській владі за чудове приміщення в будівлі колишнього бізнес-інкубатора на вулиці 8 Березня і зроблений там ремонт. Сказала, що можуть долучитися до проектів надання психологічної, психотерапевтичної допомоги учасникам АТО, мають пропозиції стосовно започаткування ремонтної майстерні, де лагодитимуть інвалідні візки, хочуть запровадити курси вивчення англійської мови, навчання з підготовки ґрантових проектів тощо. «Допоможіть нам, щоб ми не просили кошти, а самі їх заробляли! Всі інваліди хочуть, щоб їх не шкодували, а сприймали за рівних», – наголосила Василина Марко.

Радниця міського голови Ужгорода на громадських засадах Маріанна Собран, яка теж була на зустрічі, зазначила, що «Вибір» та «Оптиміст» серед інших презентуватимуть свою діяльність у рамках «Майстерні міста», яка від 19-го по 25 червня триватиме в Ужгороді. Також є намір біля офісу «Вибору» втілити ідею урбан-саду – з квітником, вирощуванням трав для ароматерапії.

Ігор Фартушок запевнив, що міська влада всіляко допомагатиме організаціям, діяльність яких спрямована на підтримку інвалідів. Зауважив, що в Ужгороді тепер проводиться багато ремонтів і всюди ще на етапі проектування передбачають зручності для людей з особливими потребами.

Уже на наступний тиждень запланували ще одну зустріч – керівництво міста побуває безпосередньо у «Виборі», щоб на місці визначити, яку саме можна надати допомогу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS