Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 22 (895) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОБГОВОРИВ МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ З НІМЕЦЬКОЮ САКСОНІЄЮ під час зустрічі в обласній раді

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Колесніков, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керівники структурних підрозділів облради й ОДА, представник Державної прикордонної служби України зустрілися цієї середи зі членами парламенту Саксонії (Німеччина) Андре Бартом і Маріо Бегером, членом Федеральної програмної комісії Христофом Нойманом, членом районного правління м. Майзена Штефаном Вайдманом та оберкомісаром Федеральної поліції Міхаелем Ульманом.

Закордонні гості – це члени партії «Альтернатива для Німеччини», які зацікавлені в розвитку Європи і мають бажання ближче ознайомитися із Закарпаттям у цілому та Ужгородом зокрема.

За словами члена парламенту Андре Барта, Саксонія тривалий час була кордоном із Європейським Союзом, їм знайомі проблеми, з якими стикається тепер Закарпатська область. Тому можуть поділитися з українцями своїм досвідом, напрацюваннями, як підняти економіку, розвивати культурні зв’язки. «Нам дуже важливо як для парламентарів побувати у вас, побачити все на власні очі, аби потім у парламенті Саксонії розказати про ситуацію в Україні та Закарпатті зокрема», – заявив Андре Барт.

«Закарпатська область має міжнародну співпрацю з прикордонними регіонами Угорщини, Словаччини, Румунії, а також із Чехією, – сказав у вітальному слові Михайло Рівіс. – Ми відкриті до подальшого співробітництва, обласна влада постійно працює над залученням іноземних інвестицій, серед пріоритетів – розвиток туризму». Голова облради наголосив на унікальності нашого краю, адже Закарпаття може приймати туристів цілий рік. Також він зупинився на можливостях наукової співпраці, розповів про Ужгородський національний університет, який посідає 14-е місце у загальноукраїнському рейтингу вишів і має підписані угоди про співпрацю з європейськими закладами, що дозволяє нашим студентам отримувати подвійні дипломи про освіту. Крім того, під час зустрічі йшлося про малий прикордонний рух, проблеми відтоку із Закарпаття кваліфікованої робочої сили, розбудову інфраструктури, перспективи співпраці тощо.

Ужгородський міський голова, у свою чергу, відзначив, що наше місто радо вітає гостей з Німеччини: «Саме з німецьким містом Дармштадтом Ужгород пов’язують побратимські стосунки вже 25 років. Саме це німецьке місто було одним із перших, з ким Ужгород за часів Незалежності підписав угоду про партнерство. Німецькі друзі багато допомагали Ужгороду, особливо у перші роки становлення нашої держави. Тепер маємо співпрацю в освітній та культурній галузях, працюємо над розробкою спільних грантових проектів».

Богдан Андріїв підкреслив, що Ужгород має унікальне географічне положення – близькість до кордонів із ЄС, тому місто є привабливим для закордонних інвесторів. Він запевнив у повному сприянні та відсутності бюрократичних перепон, якщо закордонні інвестори виявлять бажання працювати у нас. Разом з тим зауважив, що погана інфраструктура і черги під час перетину кордону якоюсь мірою відштовхують туристів, котрі мають бажання до нас приїхати. Це те, над чим нам потрібно активно працювати.

Володимир Колесніков повідомив, що на Закарпатті, яке межує з чотирма країнами, є 19 пунктів пропуску – і якраз питання розвитку інфраструктури цих пунктів пропуску та фінансової підтримки на державному рівні стали метою поїздки керівника краю Геннадія Москаля до Києва, у Кабінет Міністрів.

Олександр Білак розповів про грантові проекти, які Ужгород реалізує спільно з німецьким Дармштадтом; про те, що в рамках співпраці з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ до роботи Ужгородської міської ради долучився німецький експерт Мартін Ройтер. Уже цієї неділі, 11 червня, члени робочої групи, котра працює в чотирьох напрямках, їдуть до Дармштадта. Це фахівці у сфері екології, економічного розвитку, соціальної сфери і громадянського суспільства. Працюватимуть спочатку там, а потім і в Ужгороді – з тим, щоб уже у вересні презентувати проекти, які можуть бути профінансовані за грантові кошти.

Наприкінці зустрічі зійшлися на тому, що сторони мають чудові можливості для співпраці, причому Ужгород може започаткувати побратимські зв’язки ще з одним німецьким містом – Лейпцигом, а Закарпатська область – зі Саксонією.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS