Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 21 (894) ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВЕСЕЛО ВІДЗНАЧАЛИ В УЖГОРОДІ

У середу в парку культури та відпочинку «Боздоський» відбулася соціальна акція «Весела галявина» для дітей із внутрішньо переміщених сімей та родин учасників АТО, які перебувають на обліку Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«У рамках Дня захисту дітей спільними зусиллями міської ради, керівництва парку, меценатів та волонтерів вдалося організувати цікаве свято для цих діток. Загалом залучили близько 50 дітей із різних сімей, для яких ми намагалися створити особливу атмосферу, культурне і спортивне дозвілля», – розповів керівник Центру Іван Фленько.

Під час акції малеча мала можливість безкоштовно покататися на атракціонах, узяти участь у спортивних естафетах, іграх, а насамкінець учасникам свята організували солодкий стіл.

«Ці дітки справді особливі – їм випали недитячі випробування. Тож наше завдання – подарувати їм радість та усмішку, щоб вони відчули себе щасливими і потрібними», – сказав головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді міської ради Петро Милян.

• • •

Із Міжнародним днем захисту дітей міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і його заступник Ігор Фартушок 1-го червня зранку привітали вихованців медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя».

Діти, батьки та фахівці, що працюють із малечею з особливими потребами, на вже традиційний «День відкритих дверей» зібралися надворі, в альтанках біля Центру на вулиці 8 Березня.

Богдан Андріїв наголосив, що саме такі дітки потребують найбільшої турботи й уваги, подякував усім добрим людям, благодійникам, які допомагають «Дорозі життя». Додав, що на цей рік суттєво збільшили фінансування Центру з міського бюджету і міська влада й надалі робитиме все можливе для комфортного перебування підопічних, належних умов для працівників, допомоги батькам. Міський голова також розповів, які святкові заходи і де відбуваються у місті, про безкоштовне катання на атракціонах у Боздоському парку впродовж усього дня і запросив усіх долучатися.

Інші гості, які прийшли в «Дорогу життя», також вітали дітей, бажали насамперед здоров’я, усмішок та любові, дякували батькам і працівникам «Дороги життя».

Богдан Андріїв і представник Ротарі-клубу «Ужгород-Скала» Ярослав Шафарь перерізали символічну червону стрічку до ліфта, який установили з зовнішнього боку будівлі, аби піднімати дітей на другий поверх, адже чимало з них – на візках. Ліфт доправили з американського міста-побратима Ужгорода – Корвалліса, допоміг також ужгородський Ротарі-клуб.

Святкування продовжили, зокрема, за сприяння міського управління праці та соціального захисту населення – влаштували для вихованців «Дороги життя» солодкий стіл.

• • •

«Європейський вернісаж» розгорнувся 1-го червня, у Міжнародний день захисту дітей, на площі Театральній. На сцені в центрі міста учні ужгородських шкіл танцями, піснями представляли різні європейські країни. Наприклад, Австрію презентували вальсом, Іспанію – танком юних Кармен тощо.

Усі, хто виступив, отримали грамоти управління освіти Ужгородської міської ради і м’які іграшки від благодійних організацій.

Також були нагороджені переможці конкурсу малюнків «Ужгород – моє рідне місто». В журі відзначили, що було дуже складно обирати з понад 600 дитячих робіт. 57 найкращих представили на стендах на Театральній, їх авторам вручили призи, зокрема п’ятьом переможцям – рюкзаки.

• • •

Цього ж дня історико-культурний центр «Совине гніздо» перетворився на осередок неформальної освіти і дозвілля для малечі «Фортеця».

Понад три десятки установ, майстрів презентували у «Фортеці» свої локації, і після полудня дітки від 2 років тут малювали, робили аплікації та вітражі, майстрували саморобки з дитячих наборів-конструкторів, садили квіти, читали, навчалися гончарства, іноземних мов, надання першої допомоги тощо. Мами ж у цей час могли взяти участь у роботі спортивної секції у зеленій зоні. Майстер-класи проводили юні фехтувальники, а «уроки виживання» – бувалі туристи.

Офіційно відкрили унікальний захід керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара та ідейна засновниця й організаторка «Фортеці» Олександра Кузнєцова.

«Ми намагалися в цей особливий день створити для діток яскраве свято, і, сподіваюся, це вдалося. Хочу запевнити, що міська рада завжди підтримуватиме такі заходи, які мають на меті творчо розвивати дітей, бо вони – наше майбутнє», – наголосила Олена Макара у вітальному слові.

Олександра Кузнєцова розповіла: «Методами неформальної освіти діток ми працюємо з 2015 року. І вже на цій локації у нас працює 9-річна дівчинка, яка вестиме майстер-клас по «лизунах» і ньютонівській рідині. Це наш наймолодший педагог. Також з нами працює 14-річний хлопець Данило, який вестиме «Ігри розуму» – програму його власної розробки. А основною ідеєю заходу є створення першого ужгородського коміксу. Його автором є 17-річний Володимир Сергачов. Хлопець самостійно розробив і створив проект коміксу. А ми знайшли спонсорів, які допомогли випустити комікс тиражем у 1000 примірників. Тепер намагаємося його продавати, а всі зібрані кошти дати на подальше навчання автору. За два роки ми знайшли трьох дітей, які вже працюють у «Фортеці», як дорослі».

• • •

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей школярі влаштували на набережній Незалежності виставку-презентацію «Калейдоскоп країн-сусідів».

Діти представили національні страви таких європейських країн, як Угорщина, Бельгія, Румунія, Німеччина, Кіпр, Нідерланди та інші, запрошували всіх охочих скуштувати їх. Крім їжі, презентували також символіку, плакати, стенди зі світлинами та цікавинки, характерні для кожної з країн.

• • •

Батьки з дітьми – всього близько тисячі осіб – узяли участь у яскравому святі для ромських діток у парку культури та відпочинку «Під замком».

«Цього року в Ужгороді проводиться ціла низка заходів для ромських дітей. Їх кульмінацією стало свято в парку «Під замком» і на стадіоні «Спартак», – розповіла ромолог Євгенія Навроцька. – Ми всі були дітьми і хочемо, аби приємні спогади збереглися у свідомості ромських дітей на все життя. Такі заходи допомагають їх соціальній і культурній адаптації, дарують море радості та позитивних емоцій».

До організації свята, крім Ужгородської міської ради, активно долучилися місцеві ромські організації та меценати. На імпровізованій сцені в парку відбувалися яскраві виступи дітей, звучали запальні ромські мелодії та проводилися конкурси зі спеціальними призами. На стадіоні ж була спортивна частина свята – змагання, естафети й ігри для маленьких представників ромської громади.

А ще для діток підготували багато подарунків та солодкий стіл.

• • •

У супроводі оркестру Ужгородського державного музичного училища імені Д. Задора в Міжнародний день захисту дітей набережною Незалежності пройшов традиційний марш-ходотон дітей із особливими потребами.

Уже чимало років поспіль у Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, діти в супроводі батьків і працівники медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» колоною проходять центром міста, аби нагадати оточенню, що людей з особливими потребами серед наc немало, вони є повноцінними членами громади, але водночас потребують прихильного ставлення, уваги і турботи.

• • •

4-го червня у рамках Міжнародного дня захисту дітей уп’яте в Ужгороді відбудеться фестиваль «Малеча-Фест» – на пл. Б. Хмельницького, поблизу дитячої бібліотеки «Казка». Захід триватиме з 12:00 до 16:00.

У програмі: весела анімація; малюнок на асфальті; конкурси; шоу-програма; майстер-класи зі флорболу, стрітболу і воркауту; танцювальні та вокальні виступи; аквагрим; ігрова зона й атракціони; сімейна фотозона; імпровізовані вистави; безліч подарунків.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS