Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 19 (892) У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ УЖГОРОДА ПОРОДІЛЬ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ МАТЕРІ

Усіх матусь, які з новонародженими дітками перебували на початку тижня в міському пологовому будинку, вітали з Днем матері представниці міського благодійного фонду «Клуб «Альтруса» Ужгород».

За порадами медиків, підготували невеличкі подарунки з найнеобхіднішого для кожної мами: памперси, пелюшки, гігієнічні вологі серветки, дитячий крем і чай.

До «Альтруси» в Ужгороді входять ініціативні жінки, які успішно працюють у бізнесі, медицині, освіті тощо. Фонд діє в місті від початку 90-их років. Трохи більше ніж два роки тому, після деякої паузи, він активізував свою діяльність із громадської ініціативи керівниці ДПІ в м. Ужгороді Марії Бадиди.

До речі, ужгородська організація – єдиний в Україні осередок Altrusa International, Inc – всесвітньо відомої жіночої організації, діяльність якої спрямована на допомогу жінкам і дітям та всебічну підтримку їхніх інтересів. Цього року «Альтруса», яка була заснована у США і в якій понад 10 тисяч членкинь у 13 країнах світу, відзначатиме 100-річчя діяльності.

Представниці благодійного фонду «Клуб «Альтруса» Ужгород», котрі цього дня побували в пологовому, зокрема і дружина міського голови Влада Андріїва, цікавились у головного лікаря Олега Онопка, якого обладнання потребує заклад, чи вистачає ліків, адже відомо, що деякі з них дуже дорогі – наприклад, щоб самостійно запрацювали легені ослаблених немовлят.

Олег Онопко показав реанімаційне відділення, де виходжують навіть діток, що народилися вагою в кількасот грамів. На стіні в коридорі – фото таких малят у лікарні і згодом, коли вони підросли і всі тривоги минули. Головлікар розповів, що торік уперше, завдяки розумінню керівництва міської ради та депутатів і коштам, які акумулюються в ході децентралізації, почали робити серйозні закупівлі для закладу за кошти міського бюджету.

Членкині клубу запросили працівниць пологового долучитися до їхньої діяльності, щоб давали фахові поради, чим саме можна допомагати жінкам і найменшим діткам.

Після завершення візиту до породіль представниці «Альтруси» відзначали, що хоч вони самі є мамами і бабусями, дуже багато позитиву дістали від усмішок кожної мами, яка до свого найголовнішого в житті «подарунка» – дитинки – отримала ще й приємний сюрприз. До речі, за словами Олега Онопка, 90% пологів у міському пологовому – партнерські, тобто дев’ять із десятьох діток приходять на світ за підтримки татусів або інших близьких.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS