Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 19 (892) НОВОПРИЗНАЧЕНИЙ ГЕНКОНСУЛ СЛОВАЧЧИНИ В УЖГОРОДІ зустрівся з міським головою обласного центру

Під час зустрічі, що відбулася на початку тижня, обговорювалися перспективні напрямки співпраці, продовження і розвиток контактів зі словацькими містами-побратимами Ужгорода.

У розмові з призначеним нещодавно Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Мірославом Мойжітою йшлося, зокрема, про необхідність пришвидшення процедур під час перетину кордону, адже тривале простоювання в пункті пропуску гальмує транскордонні проекти і розвиток бізнесу. Пан консул докладно цікавився напрацьованими контактами, програмами, які діють зі словацькими партнерами в Ужгороді; відзначив навчальні програми для школярів і студентів, зацікавленість, яка є в обласному центрі та й на Закарпатті загалом до вивчення словацької мови; наголосив на важливості повернення в Україну словацького бізнесу, який дещо відсторонився через події на Сході України.

Також Мірослав Мойжіта виявив зацікавлення до того, які головні виклики стоять перед керівництвом Ужгорода, як наповнюється бюджет; до питань утримання і розвитку інфраструктури, медичних та освітніх закладів тощо. Він підкреслив, що у Словаччині не вистачає кваліфікованих спеціалістів і на роботу охоче беруть українців, насамперед закарпатців, адже наша область поруч.

Міський голова Богдан Андріїв повідомив, що ужгородська влада всіляко підтримує залучення інвестицій і всім таким ініціативам забезпечить максимальне сприяння; пригадав численні спільні проекти, які вдалося реалізувати разом із попередницею пана Мойжіти Янкою Буріановою; порушив питання продовження облаштування скверика поруч зі встановленим торік монументом словацькому державникові Мілану Ростиславу Стефанику, яке будуть робити на замовлення міської ради. Йшла мова і про обмін спортивними, культурницькими ініціативами – скажімо, щоб у вихідні міг відбутися футбольний турнір команд аеропортів Ужгорода, Кошице, Праги. Домовилися запропонувати словацьким роботодавцям надати можливості для працевлаштування на їхніх підприємствах молоді, яка навчається в ПТУ, технікумах Ужгорода, особливо на робітничих спеціальностях.

Словацький дипломат розповів, що вже був в Ужгороді, але давно, і йому дуже подобається, як місто тепер змінилося, як розвивається. Усе це він бачить, адже щодня гуляє, вивчає місто. Відзначив і кафе та ресторани міста, яких дуже багато, всі – зі своєю особливістю, дуже смачними стравами.

Мірослав Мойжіта – доктор філософії, має великий досвід дипломатичної роботи. Зокрема, працював у посольствах у Китаї, Індії, був Державним секретарем Словацької Республіки, Надзвичайним і Повноважним Послом у Югославії, Македонії, Албанії, згодом – у Боснії та Герцеговині, керівником Посольства Словаччини в Республіці Білорусь.

До речі, пан Мірослав попросив Богдана Андріїва розмовляти з ним тільки по-українськи, бо, добре спілкуючись російською, хоче тепер опанувати мову нашої держави.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS