Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 19 (892) ЯК В УЖГОРОДІ «ПРИЖИЛИСЯ» КОНТЕЙНЕРИ, ДЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ РЕЧІ ДЛЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ

Уже другий місяць біля приміщення міської організації Товариства Червоного Хреста стоять два контейнери, призначені для вживаних речей, що можуть стати у пригоді малозабезпеченим містянам. Ужгородці активно несуть із дому непотрібні одяг, взуття, іграшки та книжки, адже переконані – вони комусь пригодяться.

Нагадаємо, що контейнери з антивандальним захистом місту подарувала фірма «АВЕ-Ужгород». Сортують і передають речі тим, хто їх потребує, працівники Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України. «Відколи тут встановили контейнери, в яких можна залишати вживані речі, допомагати стало набагато простіше», – запевняють в організації.

Кожні 4-5 днів речі з контейнерів виймають, сортують і пропонують тим, хто потребує допомоги, – переважно багатодітним сім’ям, малозабезпеченим ужгородцям.

Любов Гаврилюк, заступниця голови Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України, розповіла:

«Відтепер і людям легше робити добрі справи. Оскільки наше приміщення – на території художнього музею, то й тоді, коли ми відлучаємося на якісь благодійні акції, небайдужі ужгородці можуть принести і залишити тут свої речі – навіть у вихідні».

Переваг у таких контейнерів чимало: крім надійності та місткості – також і зручність, яка полягає не тільки в процесі складування речей, а й у тому, що працівникам організації не потрібно далеко переносити пакети.

«Ми й раніше видавали населенню потрібні речі, але тепер, коли одягу набагато більше, ми через управління освіти повідомили про це садочки і школи, тож незабезпечені люди до нас ідуть щодня – їх поінформували директори навчальних закладів», – розповідає пані Любов.

У будні від 11-ої до 15-ої години малозабезпечені ужгородці можуть прийти і взяти необхідні речі. Одяг сортують і викладають у залі Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України. Тут переконують – люди вибирають, що хочуть. Серед речей у контейнерах не є рідкістю іграшки та взуття, чого не можна сказати про книжки – їх зовсім мало.

Окрім містян, іноді приходять мешканці приміських сіл. Частенько тут бувають роми, адже традиційно їхні сім’ї є багатодітними.

Здебільшого речі забирають на місці, а днями велику партію одягу організація передала в ЗОШ І–ІІІ ст. № 14, де переважно навчаються ромські діти.

Ужгородська міська організація ТЧХУ нині не отримує гуманітарних вантажів – тому працівники дякують ужгородцям за те, що разом допомагають тим, хто цього потребує.

Долучитися до збору речей можна за адресою: пл. Жупанатська, 3.

Іграшок і книжок тут тепер чекають особливо – вони будуть якраз доречні для благодійних акцій з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатимемо 1 червня.

Юлія МЕДЮХ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS