Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 19 (892) ЄДИНИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ, ЯКИЙ НЕ ЗМІНИВ ПРОФІЛЮ, може стати ще одним ужгородським цілорічним концертним майданчиком

Ужгородський будинок культури профспілок на тижні оглянув разом із головою облпрофради Володимиром Фленьком міський голова Богдан Андріїв.

У приміщенні Будинку культури профспілок – єдиного в нашій державі, який не змінив профілю, – проводять свої репетиції чимало ужгородських колективів, знаних навіть далеко за межами України. Це академічний камерний хор «Кантус» під керівництвом народного артиста України Еміла Сокача, заслужений ансамбль танцю України «Юність Закарпаття», зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат», зразковий дитячий ансамбль танцю «Веселка» та інші.

Богдан Андріїв завітав на репетицію «Кантуса», поспілкувався з колективом, який відзначив 30-річчя від часу створення, чверть віку професійної діяльності. Міський голова подякував хору за величезний позитив, який вони приносять Ужгороду, в тому числі на міжнародному рівні.

Оглянули і вокальний клас, зали для танців, глядацьку залу. Концертна зала потребує серйозного ремонту, оскільки в радянські часи стелю зробили так непродумано, що у приміщенні дуже холодно, хоч кілька років тому замінили систему опалення. Є тут і проблеми з акустикою. Директорка Будинку культури Ганна Табакович наголосила, що якби обласна влада сприяла ремонту (проектно-кошторисна документація вже виготовлена), то цей зал міг би стати для Ужгорода ще одним цілорічним майданчиком для концертів та виступів.
Ганна Табакович підкреслила, що найбільша увага в їхній діяльності спрямована на роботу з дітьми, підлітками, тож заклад має для Ужгорода не лише мистецьке, а й соціальне значення. Проте через великі витрати – скажімо, тільки на опалення щомісяця взимку потрібно було майже 30 тисяч гривень – важко зводити кінці з кінцями, а тим більше – працювати на розвиток. Тому до міської ради скерували листа з проханням подати на розгляд сесії питання пільги з орендної плати за землю, на якій розміщений Будинок культури. Також попросили сприяння міста в ремонті тротуару з боку вулиці Руської. До речі, один клаптик ґрунту між тротуаром і проїжджою частиною хористи «Кантуса» нещодавно впорядкували – перекопали землю і посіяли траву, вона вже гарно зеленіє. Інші шматочки землі не можуть відвоювати у водіїв, які регулярно паркують там автівки. Міського голову попросили допомогти розв’язати і цю проблему.

Богдан Андріїв уже доручив відповідним структурним підрозділам вивчити всі питання, в чому міськрада може допомогти, провести благоустрій.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS