Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (888) У МІСТІ ПОСАДИЛИ САКУРИ – дарунок Посольства Японії в Україні

Уже чверть століття тривають дипломатичні відносини між Україною і Японією. До того ж 2017-ий є Роком Японії в Україні. З цієї нагоди Посольство Японії в Україні започаткувало акцію, в рамках якої у багатьох наших містах висадять понад 2 тисячі деревець сакури – символу Японії. Серед цих міст – і Ужгород.

У вівторок в обласному центрі Закарпаття на проспекті Свободи заступник глави місії, міністр-радник Посольства Японії в Україні Мічіо Харада, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак і керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара посадили перші 10 сакур зі тридцятьох, котрі Посольство Японії подарувало нашому місту. Ще двадцять посадять восени.

Пан Мічіо Харада, який уперше перебував у нашому місті, відзначив, що надзвичайно вражений Ужгородом і тутешніми сакурами. «Сакури, які ми привезли в Україну, дуже схожі на ті, котрі бачимо в Японії, – сказав дипломат. – Ужгородці мають бути просто щасливі, що в них такі чудові сакури. Я тепер почуваюся набагато ближчим до Ужгорода, хоча вперше тут, і хотів би приїхати до вашого чудового міста знову. Якщо вдасться, – наступного року. І взагалі, хотів би побувати в Ужгороді й через десять, і через 20 років, щоб із паном мером випити саке під чудовим цвітом японської сакури, а саме така традиція є в Японії».

Присутні журналісти повідомили панові міністру, що Ужгород називають маленькою Японією. За словами Мічіо Харада, він повністю погоджується з цим твердженням, а також йому дуже приємно, що тепер висаджують не тільки сакури від Посольства Японії, а й ті, які придбала міська влада.

Два десятки сакур посадили на Православній набережній – біля пам’ятника загиблим при виконанні своїх обов’язків працівникам органів внутрішніх справ – глава Нацполіції Сергій Князєв, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Дуран, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, керівник управління СБУ в Закарпатській області Олег Воєводін, начальник головного управління Нацполіції в Закарпатській області Роман Стефанишин, прокурор Закарпатської області Володимир Гаврилюк та інші. Із задоволенням долучилися до висадження дерев і школярі Ужгородської ЗОШ № 11, котрі якраз проходили повз алею. На згадку зробили фото з японським дипломатом.

«Ця подія ще раз підкреслює добрі, дружні стосунки України з Японією. Радий, що уряд Японії зробив такий подарунок Україні й Ужгороду зокрема. Вчора ми з паном Мічіо Харада мали можливість погуляти нашим містом – вулицями Довженка, Ракоці, Бращайків. Приємно було почути від гостя, що більше ніде в Україні він такої краси не бачив. Звісно, ми і в майбутньому висаджуватимемо сакури в нашому місті, підтримуватимемо цю чудову традицію. Лише цьогоріч плануємо висадити кілька сотень сакур, але це буде вже восени. Також я розповів панові Мічіо Харада про партнерські стосунки Ужгорода з 19-ма містами-побратимами на різних континентах і запропонував допомогти нам знайти таких же друзів у Японії, що сприяло би зближенню наших народів», – сказав Богдан Андріїв.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS