Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (888) ПОМИЛУВАТИСЯ ЦВІТІННЯМ САКУР ДО УЖГОРОДА ПРИЇХАЛИ ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ ТУРИСТІВ з усієї України і близького зарубіжжя

За приблизними підрахунками, в місті росте 4-5 тисяч дерев сакури. Їх висаджували в різні часи, та найбільше дерев з’явилося за попередні 10 років. Наразі в місті пік цвітіння сакур, а з наступного тижня рожеві квіти потрохи опадатимуть. За словами туризмознавців, минулими вихідними насолодитися квітуванням сакур до Ужгорода приїхало понад 15 тисяч туристів з усієї України і з-за кордону. На травневі вихідні гості застануть лише «рожевий сніг» – цвіт сакури опадатиме, вулиці міста вкриватимуть рожеві пелюстки.

20-го квітня в Ужгороді розпочався масштабний фестиваль «Сакура-Фест» із багатьма найрізноманітнішими локаціями, що триватиме до 8 травня. Без сумніву, кількість туристів в обласному центрі збільшиться ще в кілька разів.

Робити фото зі сакурою стало традицією як для гостей міста, так і для ужгородців. Вельми прикро, що в намаганні зробити гарне фото дехто ламає гілки дерев, обтрушує цвіт. Цими днями можна часто побачити на вулицях Ужгорода групи туристів, і майже в кожного з них – прикраса з живого цвіту сакури на грудях чи прикріплена до рюкзака. Хтось відламує навіть цілі гілки, аби принести їх додому і поставити у вазу, хоча та гілка тішитиме око лише кілька годин, а дереву таке варварство може завдати значної шкоди.

Для того, щоб більше розповісти ужгородцям та гостям міста про сакури і розвіяти всілякі міфи про японську вишню, користувачі Фейсбуку ініціювали акцію #сокоти_сакури («сокотити» – берегти). Будь-який відвідувач соціальної мережі, скориставшись цим хештегом, може дізнатися багато цікавої інформації про ці дерева, зокрема про те, як треба бережливо до них ставитися.

«З року в рік і місцеві невігласи, і туристи знущаються зі сакури. Одні влаштовують «сакуровий сніг», інші ламають гілки. При цьому вони не замислюються над долею дерева. Ми спробували провести профілактичну роботу, на випередження. Під нашим хештегом #сокоти_сакури, що означає: бережи як найдорожче, – ми спробували зібрати всі міфи, легенди та історичні факти про це унікальне дерево. Мета акції – щоб кожен, кому ця інформація потрапить на очі, зрозумів прості правила поводження, усвідомив, що головним має бути не миттєве задоволення і фото, а збереження цієї краси для наступних поколінь. Ми ж позиціонуємо себе як місто туризму, і саме тому потрібно щороку проводити спеціальні уроки навчання поводження зі сакурами – у школах, серед патрульних, аби про це розповідали екскурсоводи…» – зазначає одна з ініціаторів акції Галина Ярцева.

Відламування гілок не приносить користі дереву, може навіть його знищити, каже кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри ботаніки біологічного факультету Ужгородського національного університету Олег Колесник: «Сакури – це плодові дерева, вони не люблять, аби їх обламували. До того ж на місце зламу може бути занесений грибок, що згодом зашкодить усьому дереву».

Сакура вимагає догляду – аж ніяк не обламування гілок! Тож обов’язково скористайтеся хештегом – дізнаєтеся багато цікавого.

Єдине, що може трохи затьмарити святкування, так це аномальне, як на кінець квітня, похолодання – його пік на Закарпатті місцеві синоптики очікують 24 квітня, коли температура опуститься до мінус 1° C. Можливі слабкі та помірні опади у вигляді дощу. Істотне потепління Укргідрометцентр прогнозує з 26 квітня. Температура повітря в обласному центрі Закарпаття підніметься до +14° C, а в останні дні місяця – взагалі до 20 градусів тепла.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS