Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (888) КЕРІВНИЦТВО МІСТА ЗУСТРІЛОСЯ З ЧОРНОБИЛЬЦЯМИ

Питання, які хвилюють чорнобильців, обговорювали під час зустрічі міського голови Ужгорода Богдана Андріїва, його заступника Олександра Білака, в. о. заступника міського голови Ігоря Фартушка з представниками міської громадської організації «Союз Чорнобиль України».

739 осіб, що за Законом «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають право на пільги, проживають в Ужгороді: 387 ліквідаторів, 150 осіб, переселених із Чорнобильської зони, 161 дитина зі статусом потерпілої від Чорнобильської катастрофи, 41 вдова.

Наступного тижня, 26 квітня, минає 31 рік відтоді, як сталася ця страшна техногенна катастрофа, коли життя багатьох людей і взагалі України змінилося в одну мить. Тема Чорнобиля залишається актуальною й досі, вона нагадує про себе болючими наслідками. «Ви першими прийняли на себе удар, були в епіцентрі подій. Щира подяка і шана вам за те, що ви робили, ризикуючи життям, здоров’ям, аби якнайшвидше ліквідувати наслідки катастрофи», – сказав Богдан Андріїв.

Влада Ужгорода в міру можливостей підтримує чорнобильців міста. Зокрема минулого року, відповідно до рішення сесії міськради, на ремонт житла сім’ям учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи виділили 49,5 тис. гривень; ще 40 тисяч гривень матеріальної допомоги – до відзначення 30-их роковин Чорнобильської катастрофи – надали вдовам чорнобильців, сім’ям інвалідів та важкохворих, багатодітним родинам і родинам, які втратили годувальника.

Цього року постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС нададуть 10 тисяч гривень матеріальної допомоги, допоможуть і з організацією урочистих заходів, які відбудуться 25 квітня, – виділять на це 6 тисяч гривень.

Олександр Чемет, голова міської організації «Союз Чорнобиль України», подякував керівництву міста за увагу та допомогу, яка минулого року була вагомою. Він зауважив, що в державі спостерігається тенденція до обмежень прав і гарантій, не в повній мірі виконується Закон «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Разом із тим хотілось би, зазначив Олександр Чемет, аби підтримка була й надалі – з ремонтом житла ліквідаторам, із наданням матеріальної допомоги, з отриманням земельних ділянок тощо. Богдан Андріїв запевнив, що сприяння міської влади буде.

Напередодні 31-ої річниці Чорнобильської катастрофи грамотами Ужгородської міської ради за громадську діяльність у сфері захисту прав і гарантій чорнобильців, активну життєву позицію нагородили представників організації Анатолія Карпука, Леоніда Марушка і Тетяну Наконечну.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS