Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (888) УЖГОРОД СТАВ 12-им МІСТОМ УКРАЇНИ, ЯКЕ ДОЛУЧИЛОСЯ ДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ CITY PROGRESS INDEX

Під запровадженням цього індексу мається на увазі комплексний рейтинговий моніторинг зміни рівня якості життя в містах, їхньої інвестиційної привабливості та інституційної спроможності муніципалітетів.

Меморандум про співпрацю у вимірюванні динаміки розвитку міста підписали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і голова правління агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля» Руслан Рохов (на фото).

Презентацію, яку представив пан Руслан, оглянули Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуюча справами виконкому Олена Макара, радниця міського голови на громадських засадах Маріанна Собран, працівники структурних підрозділів Ужгородської міської ради.

City Progress Index – інструмент, який допомагає не просто визначати певні показники в житті міст, а оцінити динаміку змін та їх якість – відбувається прогрес чи регрес. Беруться до уваги параметри, на які можуть безпосередньо впливати мешканці і влада міста, проводиться оцінювання трьох блоків: якість життя й умов праці; спроможність органів місцевої влади; інвестиційна привабливість. Кожен із блоків оцінюється за кількома індикаторами. Наприклад, якість життя визначається з огляду на безпеку міста, стан екології, ситуацію в освіті, медицині, культурі тощо, а діяльність влади оцінюється з урахуванням демократичності, передбачуваності дій, якості адміністрування процесів, ефективності використання ресурсів, підзвітності, прозорості влади тощо.

Такі дані важливі для мешканців міста і потенційних мешканців, котрі цікавляться містом при плануванні свого життя, для інвесторів і донорів, очільників міста, працівників муніципалітету, органів державної влади. Для аналізу використовують дані статистики, соціологічних опитувань, дані міст, експертні оцінки.

За словами доповідача, у майбутньому City Progress Index буде обов’язковим – як стандарт для міст. Адже йдеться про механізм, який би дозволяв місту конкурувати самому зі собою – наочно показував би зміни і майбутні напрямки розвитку, «точки прикладання» зусиль влади і громадськості. Образно кажучи, – щоб у міських голів була «панель приладів», яка дозволить не втратити навігації в поточних операційних завданнях, отримати зворотний зв’язок – чи наближаються вони до мети і чи є прогрес у міста.

Руслан Рохов також представив проекти, які веде консорціум для якісних змін. Серед них, скажімо, Школа мерів, агенції місцевого розвитку, що створюються в містах, майданчики для обміну найкращими практиками та ін.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS