Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (888) «КАБІНЕТ УЖГОРОДЦЯ», «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ», «ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ», «ВІДКРИТИЙ БЮДЖЕТ» – сучасні електронні сервіси і можливості для ужгородців

Усе швидшими темпами сучасний світ перебирається в онлайн, більшість із нас хочуть отримати потрібну інформацію і навіть послугу в один клік зі свого девайсу. Постійно зростають з огляду на це суспільні вимоги до органів влади – усе більшого поширення і найрізноманітніших форм набуває так звана електронна демократія.

Щоб цим вимогам і викликам часу відповідала Ужгородська міська рада, на одну з ключових ролей у її роботі виходить відділ програмного і комп’ютерного забезпечення. Справна робота всієї техніки, запровадження електронного документообігу, створення програмних продуктів, відстежування і запровадження всіх технологічних новинок – зона відповідальності молодих співробітників, про що «Ужгороду» доволі докладно розповів начальник відділу Микола Урста.

– Миколо, розкажіть, будь ласка, що тепер «на порядку денному» в роботі вашого відділу…

– Оприлюднюємо інформацію на офіційному сайті Ужгородської міської ради – проекти рішень виконкому, сесій, самі рішення, всі інші нормативні документи і ще дуже багато іншого. Працюємо над модернізацією сайту, постійно запроваджуємо на ньому нові можливості для користувачів. І якщо раніше це була здебільшого «статична» інформація – людина могла щось прочитати, подивитися, дізнатися, то тепер сайт усе більше стає містком між владою і користувачем, через нього керівництво, структурні підрозділи отримують додаткову інформацію про проблеми, сайт забезпечує відкритість роботи міської влади, і через нього вже значною мірою ведеться діалог влади і громади.

Крім того, ми залучені до реконструкції першого поверху в будівлі міської ради – розглядаємо проекти технічного забезпечення відеонагляду, кімнати, де будуть розміщені сервери, усієї інфраструктури для забезпечення роботи підрозділів та обслуговування відвідувачів.

Доводиться ремонтувати техніку, яка є «на озброєнні» працівників міської ради, а чимало її вже застаріло; формувати вимоги до техніки, яка закуповується. А ще – постійно вчимося, зокрема насамперед – електронного врядування.

– Скільки працівників у відділі і який фах вони мають?

– Наразі нас троє, всі – випускники УжНУ. Я очолюю відділ, здобув освіту за спеціальністю «Програмне забезпечення автоматизованих систем». Головний спеціаліст наш – «фізик-викладач», а спеціаліст I категорії – економіст.

– Якщо вести мову про запровадження в міській раді електронного документо-

обігу, то на якому етапі тепер цей процес?

– Проводимо структуровану внутрішню кабельну мережу по всій будівлі міської ради. Коли вона буде повністю облаштована і налаштована, плануємо запуск самої системи документообігу. Для всього цього буде серверне обладнання, яке налаштовує наш відділ, – наразі все підбираємо, «допасовуємо», бо пропозицій дуже багато.

Електронний документообіг значно полегшить роботу всіх структурних підрозділів міської ради, адже не треба буде передавати папери з рук у руки чи ставити резолюції – все буде «чекати в комп’ютері». Також для швидкого зв’язку з підрозділами міської ради й іншими службами діятиме окрема телефонна станція.

Для завершення цієї роботи потрібно ще близько півроку, враховуючи завершення ремонту на першому поверсі. Документообіг, нові сервіси, «єдині реєстри», пов’язані між собою, – все це майже в усьому абсолютно нове, і не лише для Ужгородської міськради. Тому неодноразово я брав участь у різноманітних конференціях щодо систем документообігу – в Києві та Івано-Франківську.

– А як із комп’ютерною технікою у працівників міської ради?

– Забезпечення комп’ютерною технікою міської ради тепер на доброму рівні, навіть порівняно з 2015 роком, але треба ще багато змінювати, доповнювати – зростає «функціонал», а отже, й вимоги до техніки.

– Після ремонту 1-го поверху в будівлю міськради повернеться ЦНАП, через який надається все більше послуг. Там діє електронна черга, комп’ютерне забезпечення процесу роботи виходить на перший план. Цим також ви опікуєтеся?

– Так, і можливості для користувачів – не лише щодо спектру послуг, а й процесу, швидкості, простоти їх отримання – надалі зростатимуть.

– Недавно презентовано мікропроект «Кабінет ужгородця», що реалізовується спільно з проектом ЄС/ПРООН «МРГ-ІІІ» і ГО «Вголос»…

– Це дуже потужний інструмент, який теж надалі буде наповнюватися новими сервісами і можливостями для ужгородців.

«Кабінет ужгородця» недарма називається цифровою екосистемою – це і для нас, і, напевно, ще й для багатьох ужгородців дуже складний механізм ідентифікації користувача через банківську картку, електронний підпис, при дотриманні вимог законодавства щодо захисту персональних даних, захисту баз даних, адже мусимо бути на крок попереду технологій електронного злому, які теж дуже потужно розвиваються в усьому світі.

– «Електронні петиції», «Громадський бюджет», «Відкритий бюджет» – ці можливості, як і «Кабінет ужгородця», на сайті Ужгородської міської ради теж запрацювали за ці півроку-рік. Що ще вам би хотілося реалізувати?

– Хотілось би здійснити запуск модуля «Бюджет на мапі» платформи «Відкритий бюджет», який дозволяє виконувати автоматичне нанесення на мапу як планових, так і фактичних показників видатків бюджету розвитку Ужгорода. Крім того, разом із відділом інформаційної роботи міської ради працюємо над поліпшенням зручності користування офіційним сайтом.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS