Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 11 (884) «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – НОВА ФІЛОСОФІЯ БІЗНЕСУ»

Під час «круглого столу» з такою назвою в Ужгороді презентували проект «Центр підтримки соціального підприємництва».

Ініціаторка проекту – голова громадської організації «Моє Закарпаття» Наталя Степанова розповіла, що йдеться про організацію допомоги учасникам АТО, переселенцям, людям з особливими потребами – знайти добру роботу або започаткувати власну справу, підтримувати і розвивати бізнес. Пані Наталя навела приклади успішного соціального бізнесу, який у Львові та на Київщині започаткували люди, котрі пройшли пекло війни на Сході. За її словами, опитування в різних районах Закарпаття підтверджують, що наші учасники АТО хочуть працювати в різних сферах – таких, до прикладу, як фермерство, деревообробка, навіть стоматологія, але їм потрібна різнопланова підтримка, супровід у ході роботи, і для цього, серед іншого, вже укладено угоду про співпрацю з обласним центром зайнятості.

Директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич зазначив, що вже 98 учасників АТО за їхнього сприяння й фінансової підтримки розпочали власну справу. А загалом – хто хоче працювати і наполегливо шукає, той має можливість працевлаштуватися, і навіть із дуже доброю зарплатою. Скажімо, підприємство «Фішер» готове навчати працівників, надавати їм гуртожиток і платити 10-11 тисяч зарплати.

Як повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман, на Закарпатті налічується понад 56 тисяч підприємців, загалом вони торік сплатили більш ніж 2 мільярди гривень податків. Є сподівання, що незабаром депутати Закарпатської облради проголосують за програму підтримки бізнесу, яка передбачає на ці цілі близько 1,6 мільйона гривень, і вже у травні ця обласна програма запрацює.

Міська рада Ужгорода вже ухвалила програму підтримки малого і середнього бізнесу на 2017–2018 роки, на яку заплановано 2 мільйони гривень для відшкодування відсотків за кредитами для розвитку підприємництва.

Виступаючи на засіданні «круглого столу», заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак наголосив, що дуже важливо допомогти учасникам АТО, переселенцям, людям з обмеженими можливостями, які чимало пережили, знайти себе в добрій роботі, повірити у свої можливості й сили, зважитися на власну справу, – міська влада Ужгорода готова розширити діяльність у цьому напрямку: «Завдання влади – забезпечити сталість розвитку, підтримки соціально орієнтованого підприємництва, бо фінансування будь-яких грантових проектів тимчасове, а добра справа повинна діяти і проносити користь. Кожен підприємець не лише забезпечує себе роботою і доходом свою родину, а й створює нові робочі місця, які теж принесуть достаток у сім’ї, сплачує податки до бюджету. Ми маємо домовленості з угорськими, польськими, словацькими партнерами про підготовку спільних проектів у цьому напрямку, наші європейські партнери розуміють проблему, підтримують нас, і ми сподіваємося ці проекти реалізувати».

Керівниця МГО «Неємія» Тетяна Мачабелі розповіла про приєднання до проекту з проведенням психологічної реабілітації учасників АТО, переселенців. Один із перспективних напрямків – створення мультидисциплінарних мобільних бригад із 3-4 фахівців, зокрема лікарів, психолога, для виїзду в райони, безпосередньо до учасників АТО, до інших, хто потребує допомоги.

Голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимир Панов вважає, що владі, топ-менеджерам спільно потрібно не латати дірки, які виникають, а створювати систему, за якої б економіка, ринок самі регулювали питання зайнятості. Упродовж найближчих півтора року іноземні компанії на Закарпатті планують на 8-12 тисяч збільшити кількість працівників. І нам треба не лише дбати, щоб наші земляки не мусили виїздити на заробітки за кордон, а й думати про залучення працівників зі сусідніх із Закарпаттям регіонів. На переконання Панова, важливо сприяти іноземним інвестиціям у наш край, високотехнологічному виробництву, але також створювати і власні технології, запроваджувати кластерну економіку, формувати середовище підприємливих громадян.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS