Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 11 (884) СПОРТ, ТУРИЗМ, КУЛЬТУРА – ТРИ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНСЬКОЇ І СЛОВАЦЬКОЇ МОЛОДІ

У рамках проекту «Україна і Словаччина – очима молоді» 20 березня на Закарпатті розпочав роботу міжнародний українсько-словацький молодіжний табір. Ужгородські учні класичної гімназії та загальноосвітньої школи № 4 (з поглибленим вивченням словацької мови) і кошицькі учні школи кінематографії та білінгвістичної гімназії, перебуваючи в таборі, спільно визначили головні напрямки співпраці: спорт, туризм і культура.

22-го березня в Ужгородській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови Олександра Білака з делегацією проекту «Україна і Словаччина – очима молоді» у складі: керівниця Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, директор асоціації Вадим Пилипенко, фінансовий директор Наталія Штибель, менеджери «МАІРР» Володимир Меренич та Артур Шейдик, тренерка і керівниця МРЕО «Екосфера» Катерина Станкевич, тренер та медіа-експерт Ласло Балог. Також участь у зустрічі взяли директор Ужгородської класичної гімназії Сергій Роман та його заступниця Світлана Дутко, заступниця директора спеціалізованої ЗОШ І–ІІІ ступенів № 4 Єва Дорогович, учителька цієї школи Анжеліка Горбач, директорка школи кінематографії м. Кошице Ярміла Угрікова, представники школи Лівія Гірякова, Вальтер Юрик, Ерік Сікора, учасники проекту – студенти і школярі зі Словаччини й України.

Олександр Білак привітав гостей, які приїхали до Ужгорода, а переважна більшість уперше в нашому місті, передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, наголосив на важливості діяльності, яку проводять Ужгородська класична гімназія й Ужгородська ЗОШ № 4, Міжнародна Асоціація «МАІРР», партнерські організації, реалізуючи спільні проекти. Зокрема він зазначив:

«Ужгород і Кошице мають давні дружні стосунки, це одні з найдавніших міст-побратимів, якщо враховувати співпрацю України і Словаччини. Нам дуже приємно, що в рамках чергового проекту гості зі Словаччини можуть відвідати Ужгород. Сподіваюся, що всі заходи, організовані для реалізації цього проекту, допоможуть співпрацювати не лише на рівні шкіл, студентів, учнів, учителів, а й вивчити інші можливості сторін».

У свою чергу Ярміла Угрікова подякувала Ужгородській міській раді за підтримку освітніх проектів і повідомила, що є ініціатива створити у 2017 навчальному році нову групу у школі кінематографії для українських студентів на умовах безплатного навчання, символічної плати за комфортабельний гуртожиток і за харчування – відповідні документи вже подані до Міністерства освіти Словацької Республіки, від жовтня 2017 року українські студенти зможуть навчатися у Словаччині, здобувати професійну освіту у школі кінематографії Кошице.

Сергій Роман розповів про участь Ужгородської класичної гімназії у проектах за підтримки Норвезького фінансового механізму директор закладу, про досвід співпраці в рамках міжнародних проектів.

Своїми враженнями від перебування в таборі поділилися студент школи кінематографії м. Кошице Іван Корібанич і учениця Ужгородської класичної гімназії Ірина Сусла.

На завершення зустрічі Наталія Носа подякувала Ужгородській міській раді за підтримку і поінформувала про наступні заплановані в рамках проекту акції – конференцію для молоді 11–12 квітня в Кошице та презентацію результатів роботи молодіжних груп 21 квітня в Ужгородській класичній гімназії.

Довідково

Від травня 2016 року на Закарпатті реалізовується проект «Україна і Словаччина – очима молоді», що фінансується в рамках Норвезького фінансового механізму та з державного бюджету Словацької Республіки на підставі виконання грантової угоди між Пряшівським самоврядним краєм і Регіональною Агенцією Інновацій зі словацького боку та Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» з боку України. Завдання проекту: популяризація українсько-словацького транскордонного співробітництва серед молоді через розвиток Медіа. У рамках проекту відбулися візити до Кошице й Ужгорода, у листопаді 2016 року працював молодіжний табір у Кошице.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS