Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 10 (883) ЮРІЙ МАНДИЧ: «РАЗОМ ЗА РІК МИ ЗРОБИЛИ СТІЛЬКИ, СКІЛЬКИ НЕ ВДАВАЛОСЯ ЗА МИНУЛІ РОКИ. ПОПЕРЕДУ – ЩЕ БАГАТО РОБОТИ». Депутат Ужгородської міської ради від округу № 16 – про зроблене у 2016-му

– Незважаючи на труднощі, можемо сказати, що у 2016 році все ж було багато й чудового – ми жили, любили, раділи дітям, працювали, будували. А головне – робили наш мікрорайон «Радванка» ще кращим. Стільки, скільки нам вдалося цього року, напевно, мало коли і вдавалося. А все тому, що ми діяли спільно й не опускали рук.

Саме тому я зараз хочу подякувати – у першу чергу своїм виборцям за довіру і можливість продовжити роботу, колегам та однодумцям – за співпрацю, друзям і рідним – за підтримку. Впевнений – люди бачать, що не кидаю слів на вітер, намагаюся допомагати їм у розв’язанні їхніх проблем. Це дуже приємно, коли ти не лише виправдовуєш кредит довіри своїх виборців, з якими живеш поруч, а й маєш серед них повагу за вже виконану роботу.

Вдячний усім, із ким вдалося налагодити плідні робочі стосунки. Перед усім щира подяка міському голові Богданові Андріїву. За його підтримки багато справ рухаються вперед, місто ожило, в тому числі вдалося розв’язати низку проблем нашого мікрорайону, які роками були забуті. Неабияка заслуга в цьому і всієї нашої команди, депутатського корпусу, колег із міськради. Якраз тепер, коли є сильна, потужна команда однодумців, у місті вдається справді робити кардинальні зміни, і всі це бачать.

Велике спасибі партнерам із Міжнародного фонду «Відродження», які допомогли розробити унікальний проект у рамках програми «Рома». Особисто вдячний Анатолієві Коломойцю і ДЮСШ, яка дала можливість хлопцям із малозабезпечених родин «Радванки» отримати державне забезпечення та представляти Закарпатську область у футбольних змаганнях.

Товариству СК «ZINEDINE» в особі директора В. Цибуна – також велика подяка. Окреме спасибі Олександрові Роману, який із розумінням ставиться до проблемних питань розвитку окремих видів спорту. Вагомою й неоціненною є для нас допомога ПАТ «Ужгородське АТП-12107». Керівництво підприємства взяло на себе зобов’язання допомагати дітям, які живуть у нашому мікрорайоні.

– Юрію Васильовичу, довіра виборців до вас – беззаперечна. Ви небезпідставно набрали найбільше голосів з усіх кандидатів. Нагадайте, що вдалося зробити за минулої каденції.

– По-перше, ще рік тому спільно з колегами зі сусідніх округів, за підтримки спеціалістів, ми вирішили, що краще щороку повністю ремонтувати дві-три дороги в мікрорайоні, аніж підсипати чи латати ямки де-не-де мало не щомісяця. Така тактика зазвичай дає результат: про капітально відремонтовану вулицю можна забути надовго, є час для того, аби вирішувати й інші питання. Таким шляхом ми й рухалися – свого часу привели до порядку вулиці Нову й Дружню, на інших здійснювали систематичні ямкові ремонти.

По-друге, ще за моєї минулої каденції було освітлено деякі вулиці, а на Стефаника і Прикордонній були проведені нові електричні лінії, встановлені світильники. У ті ж роки замінили покрівлю ЗОШ № 7, відремонтували фасад школи, обладнали спортивний майданчик і відновили один старий, закупили і встановили на ньому спортивні тренажери. Крім того, спільно з друзями і громадою мікрорайону власним коштом привели до ладу футбольне поле, на якому два роки поспіль відбувався чемпіонат Ужгорода з футболу.

Тішуся з того, що мені вдавалося допомагати людям, котрі зверталися до мене як до депутата від свого округу, з вирішенням особистих питань.

– Але ж цієї каденції у вас дещо змінився округ…

– Справді, під час останніх виборів були змінені межі округів, тому деякими вулицями я більше не опікуюся. Натомість додалися деякі нові. Свої голоси, в основному, за мене віддали ті люди, котрі бачили роботу, яку було виконано. Це третина виборців усього округу – близько 800 чоловік.

– Яку роботу проводите на тих вулицях, що додалися?

– Вулиці, на яких я працював раніше, давно мені знайомі, я знаю про проблеми – там тривають ремонтні роботи, бо була розроблена проектно-кошторисна документація. Але додалися й нові вулиці, про котрі раніше дбав інший депутат. Це територія, яка, відверто кажучи, була в жахливому стані, тож перш ніж узятися до роботи потрібно було вивчати проблеми, дослідити стан водопровідно-каналізаційних систем, розробити проектно-кошторисну документацію. Тепер чітко бачимо, над чим там треба працювати: ремонт вулиць, електрощитових, мереж. Деяка частина роботи на вулицях, що додалися, вже зроблена: освітлення, ремонт щитових, заміна даху на Марка Вовчка, 14.

Але, крім комунальних питань, є й соціальні. Вони теж постійно на контролі. Нам вдалося замінити покриття на спортивному майданчику біля ЗОШ № 7. Від 2010 року майданчик зносився, тож ми його оновили, осучаснили і встановили там нову огорожу. До речі, це єдине місце активного дозвілля мікрорайону «Радванка»…

Вдалося багато зробити для благоустрою та облаштування ЗОШ № 7 – на навчальний заклад виділено з міського бюджету вагоме фінансування: 580 тисяч гривень на майданчик; на ремонт підсобних приміщень школи – 600 тисяч гривень, ще 155 тисяч – на огорожу футбольного майданчика.

Оновлена й відремонтована амбулаторія сімейного типу – на неї затрачено 540 тисяч гривень. Сподіваюся, всі необхідні роботи зможемо продовжити й у 2017 бюджетному році.

– Як часто і з якими проблемами до вас по допомогу звертаються мешканці?

– Я живу поруч зі своїми виборцями – тому, коли я перебуваю на місці, хоч і є визначений прийомний день, мешканці звертаються щодня, бо більшість знає мене особисто. І це головне – люди знають, що я завжди поряд, знають, де і як мене знайти.

– Якщо порівняти з минулою каденцією, характер звернень змінився?

– Трохи змінився. За першої каденції основні проблеми населення стосувалася заборгованості по комунальних платежах. На цей час такої проблеми нема – більшість мешканців провели реструктуризацію. Тепер люди найчастіше просять допомогти в отриманні пакета документів для оформлення субсидії, розібратись у квитанціях за комунальні послуги тощо. Звісно, є й інші проблеми: працевлаштування, оформлення в садочок чи школу. На жаль, більша частина молоді виїздить за кордон у пошуках кращого життя.

– У вашому окрузі є дитячий садочок, школа. Надзвичайно важлива безпека дітей на дорозі. Чи сприяєте якось у цьому плані?

– Нещодавно зробили розмітку трьох пішохідних переходів і встановили світлодіодні знаки біля шкіл. Ну, і якщо говорити про безпеку дітей, то ще треба зазначити, що на початку цього року обрізали дерева по периметру шкільного подвір’я – ніколи не знаєш, чого чекати від старих дерев.

– Як вирішуєте питання вивезення сміття?

– Проблема сміття розв’язана на 80%: біля кожного приватного будинку є сміттєвий бак, люди мають укладені угоди з підприємством «АVЕ», щосереди вивозять побутові відходи. Між багатоповерховими будинками теж установлено сміттєві баки. А те сміття, що ми бачимо на вулицях, це не вина обслуговуючих організацій – це проблема нашої ментальності, бо, як відомо, чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Та останнім часом справді стало охайніше.

– Юрію Васильовичу, яка головна проблема мікрорайону тепер і як із цим боретеся?

– Каналізаційна система – ця проблема заважає далі проводити капітальні ремонти доріг. Передовсім треба усунути основну проблему, відтак – іти далі, це логічно. Річ у тому, що на «Радванці» ситуація особлива: перш ніж ремонтувати дороги, потрібно капітально відремонтувати каналізаційну систему, а в деяких місцях – взагалі прокласти нову. Тоді вже можна й за дороги братися. Плануємо взятися до цих робіт у 2017 році.

Минулого року спільно з депутатами

В. Гомонаєм і М. Горватом подали депутатське звернення щодо розв’язання проблеми функціонування каналізації та зливової системи в цілому. Ми попросили виділити у 2017 році 300 тисяч гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації на оновлення водовідвідної мережі і включити це питання до програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік.

– Що з іншими дорогами? Ремонт потрібен був багатьом…

– Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію для вулиць Чайковського та Львівської. У бюджеті на 2017 рік передбачені кошти на їх капітальний ремонт. Триває виготовлення проектно-кошторисної документації для вулиць Богатирської, Козацької, Радванської і Донської. Аби зробити якісно, вздовж вулиць Донської, Радванської і Козацької вирито канали для прокладання каналізації, бо досі її там не було взагалі. Загалом такі величезні роботи заплановано на цей рік.

Трохи інша ситуація з вулицями Разіна, Шишкіна, Єрмака, Осетинською, Буковинською, Марка Вовчка, Андрія Палая (колишня Тельмана). Роботи над виготовленням проектно-кошторисної документації для цих об’єктів тривають, і є підстави вважати, що невдовзі й жителі цих вулиць дочекаються нормальних умов проїзду.

– Ще одна тема – освітлення вулиць. Як із цим у вашому мікрорайоні?

– У цьому плані «Радванка» може бути показовою, адже можемо говорити, що світло є на всіх вулицях округу. Встановлено освітлення, якого не було близько 25 років, на вул. Андрія Палая – від «Кантрі» до ринку на вул. Олександра Блистіва (колишня Краснодонців). Окрім того, зробили освітлення навколо дитячого садочка. Систематично по кілька разів на рік проводиться заміна ламп у ліхтарях – це вже поточна, але не менш важлива робота.

– Один із найграндіозніших ваших проектів у плані спорту і виховання молодого покоління дав величезний результат – про нього говорили не тільки в місті, а й по всій області. Мова йде про те, що спільними зусиллями групі депутатів вдалося зробити важливу справу – організувати молодь і забезпечити їй цікаве дозвілля, фізичне виховання, дати їй майбутнє. Усе це – завдяки залученню дітей до проекту «Дворовий футбол», який кілька років тому був започаткований у мікрорайоні.

– Ідея втілення такого проекту існувала давно. Перш за все хотілося забрати дітей з вулиць, дати їм можливість проводити вільний час із користю. У 2015 році вперше провели в мікрорайоні «Радванка» чемпіонат із дворового футболу. І якщо в першому турнірі участь узяли 6 команд, то наступного року турнір відбувся на дуже високому рівні й приймав уже 20 команд. При ЗОШ № 7 під керівництвом Юрія Бучка і Юрія Мандича-молодшого проводяться тренування, постійно після школи тренуються близько півсотні дітей. Як правило, це діти з малозабезпечених, багатодітних сімей, діти, позбавлені батьківського піклування, – якраз їм вирішили допомогти свого часу. І згодом переконалися, що ми на правильному шляху – діти одягнуті, доглянуті, зайняті.

У 2017 році теж заплановано чимало роботи у плані розвитку спорту. Маємо на меті відремонтувати спортзал у загальноосвітній школі на «Радванці», бо він потребує капітального ремонту. Вартість цих робіт становитиме від 600 тисяч до 1 мільйона гривень. Багато робимо саме задля дітей, бо це наш вклад у майбутнє, і якщо ми нині виховаємо достойне покоління, то завтра буде кому подбати про розвиток не тільки нашого мікрорайону чи міста, а й усієї держави.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS