Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (879) «ІЗ ПРОБЛЕМАМИ ВИБОРЧОГО ОКРУГУ ЗНАЙОМИЙ З ВЛАСНОГО ДОСВІДУ ТА ЗАВДЯКИ СПІЛКУВАННЮ Й ПІДТРИМЦІ МЕШКАНЦІВ» – ІВАН ЯКУБИК

Продовжуємо інформувати наших читачів про діяльність міських обранців за минулий, 2016 рік.

Нині перед містянами звітує Якубик Іван Іванович, депутат Ужгородської міської ради VII скликання.

В Ужгородській міськраді представляю і захищаю інтереси мешканців таких вулиць: Військове містечко, № 31; вулиці Горянська і Горянської Ротонди; вул. Дендеші, № 147–172; вулиці Олександра Блистіва (колишня Краснодонців), Лисенка, Механізаторів, Томчанія, Рильського, Садова, Слави; провулки М. Підгірянки, Музейний, Ожиновий, Підвальний; вулиці Артилерійська, Верещагіна; вул. Гагаріна, №№ 2–27, 29–45, 49, 49А, 51, 55, 57–59, 61, 61А, 63, 65, 67, 69, 71, 73, 75, 77–77Б, 79, 81, 87, 89, 91, 91А; вулиці Золота, Кобилянської, Кошового, Лобачевського, Проектна, Чкалова; провулок Чкалова; вул. Сергія Мартина (колишня Паризької Комуни), № 4А.

Завдяки підтримці мешканців обраний депутатом міської ради від партії «Відродження». Тому, передовсім, я хочу подякувати за виявлену мені довіру на місцевих виборах, за те, що обрали мене і довірили мені захищати ваші законні права та інтереси з метою поліпшення благоустрою нашого виборчого округу, забезпечення комфортного проживання для вас і ваших дітей.

Доводжу до вашого відома, що за звітний період, а саме – від початку каденції міської ради, входив до складу постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури, яка провела 62 засідання, з котрих я був відсутній на одному. Станом на сьогодні входжу до складу постійної комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства та приватизації майна комунальної власності, завданням якої є попередній розгляд питань, що стосуються житлово-комунального господарства, благоустрою територій нашого міста, об’єктів комунальної власності на території міста, майнової політики у сфері управління майном, його приватизації та відчуження, орендних відносин. Був присутній на всіх засіданнях комісії.

Крім того, входжу до складу комісії виконавчого комітету з вирішення земельних спорів щодо меж земельних ділянок та додержання добросусідства, яка провела 17 засідань.

Міська рада за цей рік провела 8 сесій, 19 пленарних засідань сесії, в тому числі чергових та позачергових засідань, на яких розглянуто 492 проекти рішень, ухвалено 465 рішень, що регулюють відносини у сфері житлово-комунального господарства, економічного розвитку, соціального захисту населення, землевпорядкування, архітектури та містобудування, майнових відносин, бюджету тощо. Був присутнім на всіх без винятку засіданнях сесії.

За період роботи в депутатському корпусі, відповідно до прав та обов’язків, наданих мені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про звернення громадян», я підготував і надіслав 33 депутатські звернення до відповідних служб, що стосувалися благоустрою об’єктів та територій мікрорайонів «Радванка» і «Горяни», з метою поліпшення умов проживання мешканців. Серед них:

Про капітальний ремонт електромережі на вул. Артилерійській.

Про ремонт вуличного освітлення вулиць Горянської, Слави.

Про проведення ямкового ремонту вул. Лисенка.

Про облаштування дорожнього покриття вулиць 31 Військове містечко та Артилерійської.

Про будівництво системи водопроводу на вул. Горянській.

Про відновлення вуличного освітлення на вулицях Горянській, Гагаріна, 8; 31 Військове містечко.

Про облаштування дорожнього покриття вул. Лобачевського (від ДАІ до метеостанції), вул. Садової.

Про проведення ремонту вул. Лобачевського і влаштування зливової каналізації.

Про ремонт вуличного освітлення вул. Горянської від провулка Музейного до будинку № 105.

Про встановлення знака «автобусна зупинка» на перехресті вулиць Слави і Садової (за мостом біля колишнього поштового відділення).

Про встановлення спортивного майданчика у дворі будинків на вул. Лобачевського, 41, 43.

Про перевірку причин підтоплення підвалу на вул. Верещагі-на, 10.

Про критичний стан вул. Лобачевського і проведення грейдерування на відрізку від ДАІ до вул. Східної.

Про кронування аварійних дерев на вул. Артилерійській.

Про кронування аварійних дерев на вул. Лобачевського біля будинків №№ 41, 43.

Про кронування аварійних дерев на вул. Лобачевського біля будинків №№ 29, 31, 33.

Про відновлення лінії вуличного освітлення і монтаж світильників у мікрорайоні «Горяни» на вул. Лисенка до будинку № 45.

Про ремонт несправних вуличних світильників у мікрорайоні на вул. Лобачевського біля будинку № 43.

Про ремонт несправних вуличних світильників і заміну лампочок на вул. Слави біля будинків №№ 10, 12, 22, 24, 41, 46, 67, 69, 83, 95.

Про відновлення дорожнього покриття після ремонтних робіт із заміни каналізаційного колектора на розі вулиць Лобачевського і Борканюка.

Про облаштування бетонних майданчиків для розміщення баків для збору твердих побутових відходів у 31-му військовому містечку і на вул. Лобачевського, 43, 41.

Про виготовлення технічного паспорта об’єкта благоустрою для розміщення контейнерів для збору ТПВ.

Про включення до Програми благоустрою міста Ужгорода на 2017 рік робіт із капремонту вул. Артилерійської.

Про включення до Програми благоустрою міста Ужгорода на 2017 рік робіт із капремонту вул. 31 Військове містечко.

Про включення до Програми благоустрою міста Ужгорода на 2017 рік робіт із будівництва водовідведення побутових стоків у мікрорайоні «Горяни».

Про включення до Програми благоустрою міста Ужгорода на 2017 рік робіт із капремонту відрізка дороги від вул. Горянської, 105 до вул. Слави.

Про видачу ордера на кронування аварійних дерев на вул. Лобачевського біля будинків №№ 29, 31, 33.

Про аварійний стан і виготовлення проектно-кошторисної документації та капремонт дошкільного навчального закладу № 43 в мікрорайоні «Горяни» з проведенням ремонтних робіт щодо харчоблоку, будівлі, приміщень та санвузлів, проведення проточного водопостачання, проведення каналізаційної системи, перекриття аварійного даху, проведення системи заземлення і блискавковідводів, заміни підлоги всієї будівлі, благоустрою майданчиків для дітей.

Про облаштування дорожнього покриття вулиці Лобачевського і включення відповідних робіт до Програми благоустрою на 2017 рік (на відрізку від ДАІ до метеостанції та частині вул. Кобилянської від метеостанції до центральної дороги).

Про аварійний стан і повну відсутність тротуарів на вулицях Будителів, Андрія Палая (колишня Тельмана), Дворжака, Українській та передбачення коштів і робіт щодо проведення їх капітального ремонту.

Про освітлення скульптури Святої Божої Матері в мікрорайоні «Горяни» на перехресті вулиць Горянської та Лисенка.

Про встановлення вуличного сферичного дзеркала в мікрорайоні «Горяни» для організації безпечного руху транспортних засобів на небезпечному перехресті вулиць Горянської, Лисенка, Томчанія, на місці повороту з обмеженою видимістю.

Про встановлення знака «Обережно – діти» на вул. Дендеші біля ДНЗ № 43.

Зазвичай поточні ремонтні роботи і роботи, які не потребують залучення великих обсягів фінансування чи виготовлення проектно-кошторисної документації, як наслідок реагування на депутатське звернення, виконуються вчасно, з урахуванням можливостей підрядних організацій та служб комунального господарства. Це, для прикладу, заміна ламп на світильниках вуличного освітлення, організація ордера на обрізку дерев тощо.

Інша справа з об’єктами, які потребують значного обсягу фінансових ресурсів, наприклад капітальний ремонт вул. Проектної, на який у 2016 році передбачено 626 752 грн. Для проведення капітального ремонту вулиці Садової з міського бюджету було виділено 1 100 000 грн. Тепер роботи виконано. Програмою благоустрою м. Ужгорода на 2015–2017 роки передбачено фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт вул. Артилерійської (25 312 грн.).

Крім того, частину ремонтних робіт перенесено на цей рік, наприклад капітальний ремонт вул. Горянської, № 105 до вул. Слави, в сумі 400 000 грн.

У 2016 році передбачено кошти:

– на будівництво зовнішньої водопровідної мережі та каналізації НВК «Горяни» (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 100 000 грн. (роботи з виготовлення ПКД на 2017 рік);

– на капітальний ремонт харчоблоку колишнього НВК «Горяни» на вул. Дендеші, 166, (ДНЗ № 43) – 70 000 грн.;

– на будівництво водовідведення побутових стоків у мікрорайоні «Горяни» (виготовлення проектно-кошторисної документації ) – 300 000 грн. (роботи з виготовлення ПКД перенесено на 2017 рік).

Також у проекті Програми економічного та соціального розвитку м. Ужгорода на 2017 рік заплановано, зокрема, виконання таких робіт:

– капітальний ремонт будівлі ДНЗ № 43 (НВК «Горяни» на вул. Дендеші, 166) – 800 000 грн.;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ № 43 на вул. Дендеші – 500 000 грн.

Протягом року систематично проводив особистий прийом громадян – мешканців мого виборчого округу, котрим надавав консультації та вживав заходів, спрямованих на розв’язання проблем. Насамперед звертався до відповідальних осіб, владних структур щодо вирішення питань заявників.

Упродовж року відновлено вуличне освітлення на вулиці Артилерійській, провулку Підвальному, вулиці Горянській. Крім того, на прохання мешканців влаштовано підсвітку скульптури Святої Божої Матері на перехресті вулиць Горянської та Лисенка. Також систематично проводиться заміна несправних світильників і заміна ламп вуличного освітлення.

У рамках суботників проведено весняне та осіннє прибирання (косіння, вивезення сміття) на вул. Дендеші (від мосту до вул. Слави) і вул. Артилерійській.

Також однією з нагальних проблем, у розв’язанні якої станом на сьогодні намагаюсь допомогти, є проблема мешканців мікрорайону «Горяни», котрі звернулися колективно з проханням допомогти у вирішенні питання належного документального оформлення земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства. Вже протягом тривалого терміну родини користуються ними, обробляючи землю, яка була надана у безстрокове користування згідно з наказами Радгоспзаводу «Великолазівський» ще в 1985 році. Ці земельні ділянки є територією міста Ужгорода і лежать у кінці вулиць Садової та Томчанія в мікрорайоні «Горяни». Але, оскільки вказана територія, згідно з індексною публічною кадастровою картою, помилково та з незрозумілих причин зарахована до території Ужгородського району – Великолазівської сільської ради, а не міста Ужгорода, мешканці не в змозі здійснити документальне оформлення і не можуть реалізувати свої права на оформлення землі. Тому, зі свого боку, спільно з Ужгородською міською радою будемо намагатися вживати всіх необхідних заходів у напрямку допомоги мешканцям у реалізації їхніх законних прав.

Звичайно, за рік моєї депутатської діяльності не все задумане та заплановане вдалося реалізувати і втілити в життя одразу, оскільки діяльність новообраної влади й депутатського корпусу проводиться лише протягом одного року. Адже на виборчому окрузі ще дуже і дуже багато нагальних питань, які потребують вирішення. Проте разом з керівництвом міста, у плідній співпраці ремонтні роботи в таких великих обсягах уперше за багато років успішно проводяться на території всього нашого міста.

Хочу зауважити, що з проблемами виборчого округу знайомий з власного досвіду та завдяки спілкуванню й підтримці мешканців. Надалі буду вживати всіх необхідних заходів щодо їх розв’язання. Серед першочергових напрямків діяльності виділяю такі, як:

будівництво системи водопостачання і водовідведення мікрорайону «Горяни», враховуючи потребу великої кількості мешканців у питній воді та каналізаційних мережах;

капітальний ремонт ДНЗ № 43 з розширенням і будівництвом додаткового корпусу для навчання дітей;

створення дитячих ігрових і спортивних майданчиків на території виборчого округу;

капітальний ремонт наявних доріг і будівництво нових, у тому числі з метою поліпшення транспортного сполучення, та облаштування автобусних зупинок;

вирішення питання відсутності закладів інфраструктури: закладів охорони здоров’я, аптеки, клубу, опорного пункту міліції;

озеленення територій та багато іншого.

Сподіваюся на вашу підтримку, шановна громадо, і щиро надіюся на тісну співпрацю для досягнення нашої спільної мети – створення комфортних умов проживання, розбудови соціальної інфраструктури мікрорайону, озеленення, що підвищить комфортність та забезпечить благоустрій нашого округу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS